Návštevnosť

utorok 10. júla 2018

Ľavičiari zo VZDORU-strany práce vyzývajú na zastavenie iracionálnych pretekov v zbrojení

Predstavitelia mimoparlamentnej ľavicovej strany VZDOR-strana práce, ktorá sa v roku 2016 zúčastnila parlamentných volieb s výsledkom 0,12 % vyzývajú na zastavenie zbrojenia. Miliardy Eur majú byť podľa nich radšej použité na vybudovanie potravinovej sebestačnosti, na diaľnice, výstavbu nájomných bytov, podporu rodín, športu, zvyšovanie materskej, na školstvo, nemocnice, starostlivosťo dôchodcov, či kultúru.

Ľavičiari, ktorí svoje revolučné stanovisko uverejnili prostredníctvom sociálnej siete facebook. Výzvou reagujú na  plány Ministerstva obrany SR  investovať v najbližších 12 rokoch do modernizácie takmer 30 miliárd eur.

Celý text uverejnenej výzvy:
Postavme sa proti iracionálnym pretekom v zbrojení !
Vytvára sa tu mechanizmus imaginárnych nepriateľov, prostredníctvom ktorého NATO a ostatní prisluhovači kapitalistického zriadenia zasievajú strach do ľudí, aby ich mohli ľahšie ovládať a aby štáty vo veľkom zbrojili a míňali miliardy na zbrane. Slovensko má do roku 2030 investovať do armády až 30 miliárd Eur ! Keď ide o zbrojenie, zrazu nie je problém nájsť v rozpočte miliardy Eur, keď ale máme nájsť financie do sociálnej oblasti, pre mladé rodiny, na nemocnice, školy, podporu našich pracujúcich, byty, šport, kultúru, diaľnice atď....vtedy sa dozvieme množstvo výhovoriek, ako nie sú peniaze, ako by to náš rozpočet neutiahol a podobne.
Vzdor-strana práce jasne hovorí, nie miliardy Eur na zbrojenie, ale na vybudovanie potravinovej sebestačnosti, na diaľnice, výstavbu nájomných bytov, podporu rodín, športu, zvyšovanie materskej, na školstvo, nemocnice, starostlivosti o dôchodocv, či kultúru !
My hovoríme jasné nie zbrojeniu a miesto toho chceme tieto financie investovať do poľnohospodárstva, na výstavbu diaľnic, nových štátnych bytov, podpory rodín, sociálne služby, zdravotníctva, školstva, či kultúry!
Nemôžeme súhlasiť s tým, aby ľudia v mene nejakého kapitálu a geopolitických šachových partií proti sebe bojovali. My toto nemôžeme dopustiť. My musíme jasne hovoriť, že sme za mierovú Európu, že sme za mierový svet, že sme za mierové spolunažívanie národov. Že ani jeden národ nie je naším nepriateľom.
Celý tento stav kapitalistom vyhovuje. Vyhovuje im, keď sa ľudia, národy medzi sebou nenávidia. Vojna je dobrý biznis pre zbrojársky priemysel. Ale zároveň aj zničená krajina je dobrý biznis pre ďalšie odvetvia, pretože spôsobí ekonomický rast, nové obrátky trhu, nové obrátky na burze.
Nás nikto nikdy neprimä nenávidieť iný národ, nikto nás nevtiahne do bratovražednej vojny! Svojich bratov vždy vrúcne objímeme a nikdy nebudú našimi nepriateľmi. Práve naopak, vždy sme podporovali a budeme podporovať úsilie národov celého sveta o oslobodenie sa spod jarma kapitálu, ktorý pravidelne vedie ľudstvo do vojen.
Vzdor-strana práce

1 komentár:

  1. Dobrý deň,
    mohli by sta na ľavej strane vášho webu uviesť logo stránky PICUS Capital (www.picuscapital.sk) Sú veľmi dobrý a majú skvelé názory.
    Ďakjuem

    OdpovedaťOdstrániť