Návštevnosť

nedeľa 17. júna 2018

Podľa Pellegriniho je NATO a EÚ pre Slovensko jedinou alternatívou


Dňa 5. júna 2018 bol na Úrade vlády SR v Bratislave prijatý predsedom vlády SR Petrom Pellegrinim veľvyslanec Spojených štátov amerických na Slovensku, Adam Sterling.
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt pellegrini a fico
Počas stretnutia spolu hovorili o vzájomných bilaterálnych vzťahoch medzi našimi krajinami, o významných výročiach, ktoré si Slovensko v tomto roku pripomína, ale aj o zavedení ciel zo strany USA na oceľ, hliník či o možnom zavedení ciel na dovážané automobily.
Predseda vlády vyzdvihol vysokú kvalitu vzťahov medzi Slovenskom a USA a ocenil aktivity americkej ambasády, ktorými si pripomenula sté výročie podpísania Pittsburskej dohody, ako aj 25. výročie nadviazania vzájomných diplomatických stykov.

Podľa oficiálnej tlačovej správy, uverejnenej priamo na internetovej stránke Úradu vlády SR,  Pellegrini zdôraznil dôležitosť transatlantických väzieb, pričom za jedinú alternatívu pre Slovensko označil Európsku úniu a NATO.
Pellegrini si totiž myslí, že len prostredníctvom členstva v týchto organizáciách môžeme chrániť slovenské záujmy a ponúknuť našim občanom perspektívnu budúcnosť. Premiér s americkým veľvyslancom diskutoval aj o blížiacom sa predsedníctve Slovenska vo Vyšehradskej skupine, v rámci ktorého chceme presadzovať pozitívnu proeurópsku agendu orientovanú na praktické výsledky.

I keď od začiatku júna platia clá na oceľ a hliník dovážaný do USA, predseda vlády nemá obavy, že by sme touto situáciou mohli byť výrazne dotknutí. Slovenskí producenti ocele a hliníka totiž nemajú väzby s USA vo významných objemoch.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára