Návštevnosť

pondelok 18. júna 2018

Po Kotlebovcoch vystúpil proti dobrovoľným interrupciám aj pápež. Prirovnal ich k praktikám nacistov

Vatikán - Pápež František skritizoval dobrovoľné interrupcie a prirovnal ich k praktikám nacistov. Tí k nim pristupovali kvôli "udržaniu čistoty rasy", dnes robíme to isté len v "bielych rukavičkách" povedal  pápež vo Vatikáne počas stretnutia 17. júna 2018 so zástupcami talianskych rodinných združení. Podľa pápeža by sa deti mali "prijímať tak, ako prídu, ako ich Boh pošle".

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt papez kiska

František tiež vyzval vlády, aby podporovali rodiny. Práve narodené detí sú podľa neho pre krajinu tou najlepšou investíciou a základnou podmienkou jej budúcej prosperity.
"V minulom storočí bol celý svet v šoku z toho, čo robili nacisti, aby uchovali čistotu rasy. Dnes robíme to isté, ale v bielych rukavičkách," povedal pápež. "Prečo už nevidíme na uliciach trpaslíkov? Pretože mnohí lekári hovoria: narodil by sa s anomáliou, ukončime to," uviedol podľa argentínskych médií  pápež. Taktiež údajne dodal, že ženy si chcú takto zabezpečiť pohodlný život, a pritom zabijú nevinného.
Argentínsky denník Clarín  v tejto súvislosti pripomenul, že argentínski poslanci, odkiaľ pápež pochádza, tento týždeň schválili návrh na legalizáciu interrupcií. Nový návrh zákona, ktorý má umožniť dobrovoľné prerušenia tehotenstva až do jeho 14. týždňa, musí ešte schváliť Senát.  Interrupcia je v Argentíne teraz povolená len vo výnimočných prípadoch (napríklad po znásilnení či v prípade ohrozenia života matky), podobne je tomu aj vo väčšine krajín Latinskej Ameriky.

 

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára