Návštevnosť

utorok 12. júna 2018

Francúzsko si nevie rady, mladí islamskí extrémisti sa mobilizujú cez internet!


Od začiatku roka 2015 bolo vo Francúzsku islamskými radikálmi zabitých už viac ako 240 ľudí. Nebezpečná je dnes najmä generácia súčasných džihádistov tridsiatnikov, ktorí predtým boli násilnými kriminálnikmi, a teraz sa mobilizujú prostredníctvom internetu a vraždia v mene Islamského štátu (IS).

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt isis france

Nová generácia mladých džihádistov má podiel takmer na všetkých útokoch spáchaných vo Francúzsku za posledných osem rokov. V sýrskom meste Rakka bol nedávno sýrskymi demokratickými silami dolapený muž, prostredníctvom ktorého sa teroristi prihlásili k atentátu v Nice. Najnovšie francúzska polícia zadržala člena IS, ktorý vlani v krajine dostal politický azyl, no neskôr bolo zistené, že sa podieľal na masakroch v irackom Tikríte.

 "Dozvedeli sme sa o tých útokoch pred niekoľkými dňami a ohromne nás potešili. A očakávame, že ďalší bratia si z nich vezmú príklad, "privítal napríklad  v roku 2015 správu o masakre v redakcii Charlie Hebdo mladý francúzsky džihádista Salim Benghalem.

Hneď na jeseň toho istého roku ochromili Francúzsko teroristické útoky, pri ktorých zomrelo 130 ľudí. Teroristi sa k týmto útokom prihlásili hlasom veterána francúzskeho džihádu Fabiena Clain, ktorý patril k nebezpečnej teroristickej bunke z pyrenejskej dediny Artigat v juhozápadnom Francúzsku.

 Z tejto teroristickej skupiny pochádzal aj Mohamed Merah, ktorý v roku 2012 zavraždil v Toulouse sedem ľudí vrátane troch malých židovských detí.

I keď väčšina starých francúzskych džihádistov je dnes už po smrti alebo vo väzení, aktuálne sa objavila nová nebezpečná generácia. Počty mladých džihádistov  sú niekoľkonásobne vyššie a s ohľadom na možnosti internetu ťažšie kontrolovateľné, pretože sa nepotrebujú nikde schádzať.


Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára