Návštevnosť

utorok 15. mája 2018

Kotlebovci prehodnotili svoj pohľad na históriu! Útok na Sovietsky zväz označili za chybu

V najnovšom vydaní, Kotlebových novín čakalo mnohých priaznivcov strany ĽS Naše Slovensko  nezvyčajné prekvapenie. Poslanec NR SR a podpredseda Kotlebovej strany Milan Uhrík v ňom uverejnil nečakané stanovisko. V svojom článku napísal, že nepopiera negatíva ani pozitíva, ktoré existenciu 1. Slovenskej republiky pod vedením Jozefa Tisa sprevádzali. Za najväčšiu chybu označil podieľanie sa Slovákov na útoku proti Sovietskemu zväzu.


Dňa 24. Marca 2018 sa v kultúrnom dome Andreja Hlinku v Ružomberku uskutočnil celoštátny slávnostný snem ĽS Naše Slovensko, kde okrem viacerých ambicióznych projektov (napr. spustenie vlastného internetového rádia, vytvorenie profesionálnych odborných tímov, atď.) predstavili aj nový znak strany.

“Aby sme jasne dokázali, že rezolútne odmietame akékoľvek s pájanie s nacizmom, fašizmom či akýmkoľvek extrémizmom, rozhodli sme sa náš znak pozmeniť. Namiesto historického rovnoramenného dvojkríža začíname aj my používať dvojkríž zo štátneho znaku súčasnej Slovenskej republiky. Táto úprava znaku však v žiadnom prípade neznamená, že ĽS Naše Slovensko ustupuje mediálnemu tlaku. Naďalej si vážime 1. Slovenskú republiku kvôli tomu, že to bol prvý samostatný štátny útvar Slovákov. Rovnako si vážime aj množstvo pozitívnych vecí, ktoré naši predkovia v náročnom vojnovom období dosiahli. Zároveň si však nezatvárame oči pred negatívami, ktoré existenciu 1. Slovenskej republiky sprevádzali. Za najväčšiu chybu považujeme podieľanie sa na útoku na Sovietsky zväz.“ napísal v článku Uhrík.


8 komentárov:

 1. 1.Slovenska republika, tzv. Slovensky stat nebol samostatnym statnym utvarom, bol pod spravou Berlina. Nemali sme tu- az do vyhlasenia SNP -vojnu ani hlad,ale zo strany pana prezidenta bola nutna mudrost, spravna taktika, inokedy zas ostre rozhodne jednanie, aby zachranil, co sa dalo...islo o transporty zidovskych deti aj inych osob. Nasa armada MUSELA BOJOVAT POD NEMECKYM VELENIM,bol to rozkaz, nie chyba. Nedalo sa odmietnut, cena bola privysoka...asi by nas zrovnali so zemou...ako Polsko.Ludia, ktori sa narodili po vojne si nevedia predstavit , ako to vtedy bolo...Teraz je mnoho nazorov, spekulacii - co, kto, kedy, preco , mnoho sudov o veciach uplne neznamych... a vsetko akoby naopak.Vazim si panov z LSNS za schopnost pochopit nevedomost o pradavnych casoch, teraz mam na mysli konflikty kvoli svastike a nahradit ju sucasnym dvojkrizom. KVOLI POKOJU. Ved sme bratia

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Prvá Slovenská republika bola samostatným štátnym útvarom, o čo svedčí i fakt, že ju popri iných štátoch uznal aj Sovietsky Zväz. Druhá vec jej, že vznikla v období 2 svetovej vojny a bola spojencom Veľkonemeckej ríše a teda si musela plniť spojenecké záväzky - žiaľ, aj vyslanie vojakov do slovanského ZSSR. Pravdou je, že mnohí z vojakov i dôstojníkov prebehli na stranu Červenej armády

   Odstrániť
  2. Od stretnutia v Salzburgu v 1940 už samostatná nebola. Hiitler nadiktoval kto má byť vo vláde musia sa prijať norimberské zákony, prídu poradcovia... Už o samostatnosti vtedy nemohlo byť ani reči. Cca rok ako tak ale potom sme už bohužiaľ boli len satelit.

   Odstrániť
 2. Škoda že si nespomenul aj na 20 000 židov ktorých jeho vzor Tiso poslal na smrť do koncentráku.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ziaden rozkaz,kde by Dr. Tiso posielal Zidov neexistuje.To su rozpravky komunistickej a zidovskej starej matere.Ze nariadil presun do pracovnych taborov to ano.Ale ked sa dozvedel co sa tam deje,tak tie transporty zakazal.\To co si napisal,je ucelove klamstvo.

   Odstrániť
  2. Rusko – krajina s najväčším počtom obetí počas druhej svetovej vojny – viac ako 21 miliónov mŕtvych.

   80 % Rusov, ktorí sa narodili v roku 1923, zomrelo počas 2.svetovej vojny
   Ten počet mŕtvych židov je oproti tomu nič ....

   Odstrániť
 3. isto ich tam poslal on vedome a presne za tymto ucelom? mozete to dokazat? neboli to v tom case tiez len take konspiracie, ako sa aj dnes ucelovo vyhlasuje o mnozstve udalosti a suvislosti? pri tom v dnesnej dobe mame k dispozicii ovela lepsie moznosti ako si informacie overovat oproti dobe, o ktorej vynasame sudy a napriek tomu toho vacsina ludi nie je schopna a podiela sa svojou ucastou na mnohych nepravostiach casto s fatalnymi nasledkami...

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Horty poslal 400.000 vedome a v maďarsku má sochy a po ňom sú pomenované školy a ulice. Takisto po Banderovi na Ukrajine, len my sa tu bičujeme kvoli Tisovi.

  OdpovedaťOdstrániť