Návštevnosť

sobota 14. apríla 2018

Rozkrádanie na železniciach? Kontroverzný novinár Daňo upozorňuje na pridrahý nájom

Investigatívny novinár a občiansky aktivista Martin Daňo z organizácie GINN zakladá na   slovenských železniciach vlastné odbory. Pri tejto príležitosti tiež uverejnil provokačné video v ktorom slovenskú verejnosť upozorňuje na podozrivé hospodárenie na  železniciach.  ŽELEZNIČNÁ SPOLOČNOSŤ SLOVENSKO podla neho platí drahé nájomné súkromníkovi.


Zakladateľom a stopercentným vlastníkom akcií Železničnej spoločnosti Slovensko, a. s. (ZSSK) je Slovenská republika. Práva štátu ako akcionára ZSSK má zo zákona vykonávať Ministerstvo dopravy a výstavby SR. Novinár Daňo v svojom videu hovorí o tom, ako železnice vo vlastnej réžii údajne platia príliš drahé nájomné súkromníkovi. 

"Odbory GINN štartuju na železniciach (#ZSSK). Máme už desiatky zamestnancov, ktorí pri súčasnom stave pocitujú beznádej a požiadali nás, aby sme ich zastúpili v ich pracovných právach.... Tu je prvé video - ďalšie so spoveďou vlakvedúceho o pracovných podmienkach v Železničnej spoločnosti bude následovať večer alebo ráno... Popri tom sme zistili, že aj ZSSK platí drahé nájomné súkomníkovi... o čo ide?! Pozrte a píšte svoje názory a poznatky..." napísal novinár Daňo prostredníctvom sociálnej siete facebook.

Video: Odborový zväz GINN štartuje na železniciach. Zrušiť prenájmy a zlepšiť život ľuďom

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára