Návštevnosť

streda 28. marca 2018

Video: Účastníci protivládneho protestu takmer napadli novinára Daňa

V pondelok 26.3.2018 sa v Bratislave uskutočnil ďalší z protivládnych protestov. Akcie sa zúčastnil aj kontroverzný novinár Martin Daňo z organizácie GINN, aby medzi ľuďmi hľadal odpoveď na otázku: “Čo vlastne chcú?“. Po chvíľke sa však niektorí z oslovených účastníkov začali správať veľmi agresívne. Hroziacemu konfliktu nakoniec zabránili len prítomní policajti.

 
Video: Protest proti novej vláde?! Ľudia nevedia povedať kým / čím chcú nahradiť Fica

V uvedenej veci uverejnil Martin Daňo video upútavku, ktorú okomentoval nasledujúcim stanoviskom:

„každý chce voliť - no nevie čo voliť ani čo chce zmeniť. Ale veď sme tu volili 27 rokov a vždy zle.. Video vzniklo s podporou občanov https://www.ginn.press/podpora Celé video pripravujeme na zverejenie - tu je extrakt z článku: "Novej vláde nedôverujeme a žiadame predčasné voľby," uviedli organizátori. K nim sa chcú dopracovať dvoma alternatívami, a to tlačením na poslancov, aby nevyslovili dôveru vláde, alebo zbieraním podpisov pod petíciu za referendum o predčasných voľbách. Demonštráciu sa rozhodli zorganizovať z dôvodu, že cítia zodpovednosť poskytnúť ľuďom možnosť vyjadriť názor. Stovky ľudí v lokalite medzi Bratislavským hradom a budovou parlamentu žiadali predčasné voľby. Herečka Táňa Pauhofová počas zhromaždenia prečítala aktuálny list, ktorý poslali rodiny zavraždeného investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. "Ďakujeme, že nás v tom nenecháte a ani vy nedôverujete tejto novej vláde, na ktorej v podstate nič nové nie je. Len si pár ľudí vymenilo stoličky, prezlieklo kabáty a predstavenie pokračuje ďalej," uvádza sa v liste, ktorý prečítala Pauhofová. Rodiny sa v liste pýtajú, 
"ako môžu to, čo sa stalo Jankovi a Martinke, vyšetrovať ľudia, o ktorých Janko neraz písal." Nemôžu vraj súhlasiť. Počas zhromaždenia vystúpili aj predstavitelia umelcov a osobností z iniciatívy Kultúrny reparát. Tí žiadajú výmenu ministerky kultúry Ľubice Laššákovej. Organizátori tvrdia, že ak parlament vysloví dôveru vláde, budú sa snažiť o referendum o predčasných voľbách. "Sme presvedčení, že referendum má zmysel. Vnímame názory emeritných ústavných právnikov, že je to najčistejšie východisko zo súčasnej situácie. Veríme, že ľudia budú pokračovať v zmene. Chceme budovať, ako mladá generácia, na Slovensku kultúrnu a slušnú spoločnosť," uviedli organizátori vo svojom vyhlásení. Zároveň doplnili, že s novou vládou nemôžu súhlasiť. Predseda Národnej rady Andrej Danko po proteste prijal hlavných organizátorov. Poďakoval sa za slušnosť zhromaždenia pred parlamentom."Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára