Návštevnosť

sobota 3. marca 2018

Kotlebov poslanec Uhrík prezradil svoje osobné skúsenosti so zavraždeným novinárom

Po tragickej vražde novinára Kuciaka začali viacerí politici vyjadrovať svoje názory. Napriek tomu, že o brutálnej vražde zatiaľ nevieme takmer nič, niektorí, najmä  opoziční politici už označujú vinníkov s cieľom zneužiť situáciu na politický boj. K prípadu sa vyjadril aj poslanec NR SR zo strany Kotleba- ĽS Naše Slovensko Milan Uhrík, ktorý prezradil svoje osobné skúsenosti so zavraždeným novinárom.  Uhrík pochválil jeho korektný a profesionálny prístup.


Foto: Milan Uhrík a Marian Kotleba v NR SR
Kotlebov poslanec Uhrík uverejnil zaujímavé stanoviskona na sociálnej sieti facebook, kde prezradil svoju osobnú skúsenosť so zavraždeným novinárom.  

Vyjadrenie Milana Uhríka vám ponúkame v celej, neupravenej podobe:

"Dovoľte mi publikovať jednu osobnú, doposiaľ nikdy nemedializovanú výpoveď týkajúcu sa novinára Jána Kuciaka. Pred voľbami do VÚC v roku 2017, teda v časoch, keď sme ešte pôsobili na Úrade Banskobystrického samosprávneho kraja, ma ako riaditeľa Úradu BBSK kontaktoval novinár Ján Kuciak. Prišiel s bombastickými novými obvineniami, o ktorých sa zrejme niekde dopočul. Pýtal si od nás odpovede a súvisiace dokumenty. Poskytli sme mu v danej veci všetky požadované informácie a trpezlivo mu vysvetľovali, že obvinenia, o ktorých počul, sú jednoducho nezmysly. Kolega s ním absolvoval dokonca niekoľkohodinové sedenie, kde mu všetky obvinenia dôkazmi vyvrátil, čo Ján Kuciak napokon aj sám uznal. Napriek tomu sme však pred ním vyjadrili obavu, že si uvedomujeme, že je tesne pred voľbami do VÚC a zrejme dostal zadanie zhora, aby o nás napísal nejaký negatívny článok. Boli sme už psychicky pripravení na to, že sa v médiách objaví ďalšia vymyslená a prekrútená hlúposť, len aby nás mohli opäť za každú cenu očierniť. Ján Kuciak však na to odpovedal: „Mňa nezaujíma, kto mi čo prikáže, ja napíšem len to, čo je pravda.“ Zachoval sa korektne a článok s nepravdivými obvineniami nakoniec neuverejnil. Tento jeho korektný prístup som napokon ocenil aj na predvolebných mítingoch, kde som často uvádzal, že nie všetci novinári sú rovnakí. Na jednom z týchto mítingov bol prítomný aj kolega Jána Kuciaka, reportér z Aktuality.sk Tomáš Kyseľ. Neviem, prečo Jána Kuciaka zavraždili a ani do čoho bol zapletený. Rovnako nie je tajomstvom, že s väčšinou bulvárnych novinárov nemáme zrovna najlepšie vzťahy. Nepáči sa mi však, ako štandardní (opoziční) politici vytĺkajú z jeho smrti politický kapitál. Sú ako hyeny. Z osobnej skúsenosti môžem potvrdiť, že Ján Kuciak bol (aspoň v našom prípade) jeden z mála korektných a objektívnych novinárov. A preto sa od akýchkoľvek blbých názorov a cynických komentárov, ktoré na Facebooku žiaľ publikoval aj človek s naším logom na profilovej fotke musíme jednoznačne dištancovať. Nikdy by sme v súvislosti s vraždou novinára Kuciaka žiadne morbídne stanovisko nedali a ani nikomu nedovolili dať. Nielen z ľudského hľadiska, ale aj z hľadiska našej osobnej skúsenosti. Mrzí ma, že nejaký hlúpy status zverejnený niekde na Facebooku je médiami rozmazávaný viac, ako naša oficiálna výpoveď a osobná skúsenosť, pričom som presvedčený, že o nej nenapíše už zrejme nikto. Z vlastnej skúsenosti verím tomu, že novinár Ján Kuciak by sa takto nesprával. Už len preto si zaslúži dôstojnú pamiatku."

Video: Vyhlásenie ĽS Naše Slovensko k vražde novinára Kuciaka

4 komentáre:

 1. Vyjadrenie ako sa na slušného politika patrí.Kiezby ste sa stali vzorom aj pre ostatných politikov. Na Stráž!!

  OdpovedaťOdstrániť
 2. neverím lebo nemôžem, lepšie povedané neviem v tomto štádiu posúdiť kto z vás politikov hovorí pravdu a kto klame ale moje chabé presvedčenie mi hovorí ... Na Stráž.

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Marián povedal si to veľmi pekne, citlivo a ohľaduplne. Ale druhá strana ide "do toho" strmhlav: Matovič už odhalil vrahov: Fico, Kaliňák a Gašpar. Sulík sa už cíti v premiérskom kresle. - v žiadnom prípade netreba odpovedť rovnakou kartou!!!! Ale urýchliť odchod Kisku a nástup Harabina na post prezidenta by bolo vhodné - situácia v spoločnosti by sa skľudnila!!!!!!

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Ked bol taky korektny..nik neostava len.ti co ho platili...

  OdpovedaťOdstrániť