Návštevnosť

utorok 6. februára 2018

Nemecko v šoku! Podľa policajných štatistík v krajine pribúdajú útoky na kresťanov

V Nemecku narastá počet prípadov násilia voči obyvateľom židovského pôvodu a kresťanom. Veľkú časť útokov majú na svedomí žiadatelia o azyl, u ďalších páchateľov je ich etnická či náboženská príslušnosť neistá. S postupným nárastom množstva prisťahovalcov žijúcich v Nemecku preto začínajú mať niektorí kresťania obavy.
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt deutsch polizei
Ilustračné foto
Podľa oficiálnych údajov Spolkovej kriminálnej polície došlo v minulom roku k približne stovke útokov na kresťanov či symboly ich náboženstva. Štrnásť z nich mali na svedomí žiadatelia o azyl z krajín Blízkeho východu a Afriky. Útoky na kresťanov boli tiež hlásené aj v roku 2016, kedy sa v Nemecku "usídľovali" stovky tisíc migrantov, ktorí vstúpili do krajiny po septembri 2015, po otvorení hraníc kancelárkou Angelou Merkelovou. Mnoho prípadov sa udialo priamo v utečeneckých centrách, kde na kresťanov z Blízkeho východu útočili ich moslimskí "kolegovia". Miestne úrady tam museli často prikročiť k rozdeleniu táborov na niekoľko skupín, aby zabránili ďalšiemu násiliu.

Štatistiky však neuvádzajú etnickú príslušnosť zostávajúcich viac ako osemdesiatich páchateľov. I tak sa možno domnievať, že aj medzi nimi bude figurovať podstatná časť najmä moslimských prisťahovalcov, ktorí už získali právo žiť v Nemecku.
V rámci približne stovky prípadov nábožensky motivovaného násilia došlo k jednej vražde, k deviatim vážnejším zraneniam a k približne dvadsaťpäť útokom na kostoly a náboženské symboly. Prípad vraždy sa stal vlani v apríli v Prien am Chiemsee a práve teraz je páchateľ pred súdom. Práve táto vražda a ďalšie surová napadnutia kresťanov a ich symbolov viedla ministra vnútra Thomasa de Maizière z CDU, aby nariadil sledovania týchto štatistík.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára