Návštevnosť

piatok 9. februára 2018

Kotlebovci upozornili na pochybné financovanie projektov určených pre Rómov

Prvú tohtoročnú schôdzu Národnej rady SR  otvoril koncom januára  predseda parlamentu Andrej Danko. Po zaspievaní slovenskej  hymny a privítaní arménskej  delegácie sa začalo rokovať. V sále padali aj drsné slová a obvinenia.  Do rozpravy k Pellegriniho návrhu na podporu najmenej rozvinutých okresov sa tiež príhlasil  kotlebovec Milan Mazurek. V príhovore upozornil na diskriminačné a neefektívne nakladanie s verejnými financiami určenými pre Rómov.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt milan mazurek

V súvislosti s prvým tohtoročným zasadnutím národnej rady, kde sa prihlásil do rozpravy aj poslanec ĽSNS Milan Mazúrek bolo na internetovej stránke Kotlebovcov uverejnené nasledujúce stanovisko:

Začiatkom roka 2016 ohlásil Robert Fico vznik tzv. Akčných plánov, určených pre najmenej rozvinuté okresy. Aj napriek tomu, že si na problém regionálnych rozdielov a vysokú nezamestnanosť spomenul Fico až koncom svojho štvorročného volebného obdobia, mnohým ľuďom poskytli tieto akčné plány nádej na zlepšenie životných podmienok.
Pri analýze týchto dokumentov je však zrejmé, že boli vytvorené v krátkom časovom období, čo sa podpísalo aj na ich kvalite. Do plánov sa dostalo množstvo nezmyslov, ako budovanie oddychových zón pri znečistených riekach alebo cyklociest v dedinách len s pár desiatkami obyvateľov.
Najhoršie však je, že vláda opätovne zvýhodňuje asociálov v osadách pred slušnými ľuďmi a poskytuje im množstvo príspevkov, výhod a projektov s cieľom ich údajnej integrácie do spoločnosti. Na tieto projekty sa následne vrhajú rôzne parazitické mimovládne organizácie, ktoré si z projektov zameraných na integráciu neprispôsobivých asociálov urobili výnosný biznis.
Jedným z príkladov takéhoto parazitizmu mimovládok na riešení „cigánskeho problému“ je prípad tzv. „Kežmarskej platformy pre sociálne začlenenie“. Tej Ficova vláda schválila v rámci akčného plánu v okrese Kežmarok dotácie  v celkovej sume neuveriteľných 250 000 € určených na vybudovanie domov pre asociálov v osadách... Jeho úlohou je nakúpiť stavebný materiál a poskytnúť asociálom stavebných odborníkov, s ktorými si potom zdarma postavia svoje obydlia.
V rámci projektu si pán André ako „hlavný koordinátor“ stanovil pre seba mesačnú mzdu 1 900 € a obom svojim zamestnancom, pracujúcim ako „stavební učitelia“ vyčlenil mesačne po 1 360 €. Keďže však bude mať pán André zrejme s koordináciou dvoch zamestnancov veľa práce, najal si aj asistenta s hodinovou mzdou neuveriteľných 8 €. O takýchto platoch sa bežným tvrdo pracujúcim ľuďom v okrese Kežmarok môže len snívať. Aby toho ale nebolo málo, tak si v rozpočte pán André necháva preplatiť aj pohonné hmoty, náklady na telefón, kancelárske potreby či účtovníčku. To všetko z daní slušných pracujúcich ľudí... Ďalším príkladom je tzv. „Spišský spolok – Samozamestnanie mladých Spiša“, ktorý v rámci akčného plánu od vlády dostal dotáciu vo výške takmer 150 000 €. „Spolok“ je v skutočnosti tvorený iba jedným mužom, Stanislavom Vospálekom, cigánskym aktivistom, bývalým okresným predsedom strany MOST-HÍD v okrese Spišská Nová Ves a bývalým poslancom Košickej VÚC. Dnes sedí vo vyšetrovacej väzbe, kde ho odviedla jednotka NAKA určená na boj s ekonomickou trestnou činnosťou a hrozí mu až 12 rokov väzenia. Okrem toho, že sa pán Vospálek blysol ako politik strany MOST-HÍD Bélu Bugára, je známy aj svojimi otvorene rasistickými výrokmi, ako keď na stránke svojho internetového rádia vyzýval Cigánov, aby nevolili „gádžov“.

Akčné plány pre rozvoj ostatných okresov, patriacich do skupiny najviac zaostalých sú plné podobných projektov, zameraných na zvýhodňovanie asociálov nad slušnými ľuďmi, naviac so ziskom parazitujúcich mimovládnych organizácií, ktoré si z „riešenia cigánskeho problému“ urobili výnosný biznis.
Prečo však vláda nepríde s projektom podpory bývania mladých rodín? Prečo si nemôžu slušné rodiny požiadať o materiál na stavbu svojho domu zdarma, tak ako to dostanú asociáli? Kto z vás by si nedokázal zabezpečiť stavbu domu, ak by mu štát kúpil všetok materiál?“

Video: Asociáli majú ďalšie domy zadarmo, ľudskoprávni aktivisti zasa tisícové platy

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára