Návštevnosť

štvrtok 22. februára 2018

Kotlebovci sa mobilizujú, pripravujú veľký protest proti súdnemu procesu s Mazurekom

Poslanec Národnej rady SR Milan Mazurek (ĽSNS) sa už čoskoro postaví pred sudcu Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Banskej Bystrici. Súdny proces sa uskutoční v pondelok  26. februára 2018. Kotlebovci, ktorí súd považujú za politický proces na tento deň pripravujú veľký protest. Stretnúť sa plánujú o 9:00 hod. na Námestí slobody v Banskej Bystrici.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt protest kotlebovcov
Ilustračné foto
“Skutočným cieľom tohto politického stíhania poslanca Mazureka je naoko právoplatne ho odsúdiť a následne mu odobrať poslanecký mandát v NR SR za spáchanie úmyselného trestného činu. Má to byť výstraha a mocenský tlak aj na ostatných predstaviteľov ĽS Naše Slovensko, predstaviteľov jedinej skutočnej parlamentnej opozície, aby neodporovali nespravodlivému systému, aby mlčali, prípadne aby sa podriadili a kráčali s prúdom spolu s ostatnými skorumpovanými politikmi. My sa však nevzdáme! Proti rozhodnutiu samosudcu sme podali odpor a Milan Mazurek je pripravený obhájiť svoje výroky na riadnom súdnom pojednávaní.“ uvádzajú Kotlebovci na svojej internetovej stránke http://www.naseslovensko.net/.

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry podal obžalobu na poslanca Milana Mazúreka 4. decembra minulého roka, za údajne hanlivé výroky na adresu rómskeho etnika odvysielané v Rádiu Frontinus.  Mazúrek sa podľa neho dopustil  prečinu hanobenia národa, rasy a presvedčenia v jednočinnom súbehu s prečinom podnecovania, hanobenia a vyhrážania sa osobám pre ich príslušnosť k niektorej rase, národu, národnosti, etnickej skupine, farbu pleti či pôvod rodu.


Špecializovaný trestný súd uznal poslanca za vinného. Dostal peňažný trest 5000 eur, ak by ho nezaplatil, musel by ísť na polroka do väzenia. Navyše by stratil poslanecký mandát. 

2 komentáre: