Návštevnosť

štvrtok 4. januára 2018

Šokujúce štatistiky kriminality z Nemecka! U Afričanov je nadpriemerná, Aziati zákon takmer neporušujú

Nemeckí kriminológovia došli k zaujímavému zisteniu. Migranti sú v Dolnom Sasku zodpovední za takmer každý ôsmy násilný trestný čin a tiež sa z väčšej časti podieľajú na náraste násilnej kriminality. 

Počet políciou registrovaných násilných trestných činov tu medzi rokmi 2014 a 2016 stúpol o 10,4 percenta, pritom za 92,1 percenta nárastu sú zodpovední práve migranti. Vyplýva to zo štúdie nemeckého ministerstva práce a sociálnych vecí.


Bavorský minister vnútra (CSU)požaduje plošné testovanie veku utečencov, keďže tí sa často vydávajú za deti, čo im zvyšuje šanca na udelenie azylu.  Jeho strana to chce presadzovať aj v nadchádzajúcich rokovaniach o novej vláde medzi CDU / CSU. Podobné testy v Škandinávii a Rakúsku ukázali, že významná časť migrantov neuvádza svoj skutočný vek.

 S overovaním veku migrantov nesúhlasia nemeckí lekári, považujú to za prílišný zásah do osobnej sféry.

Autori štúdie upozorňujú, že z nej nemožno automaticky vyvodiť, že by migranti boli kriminálnější. Štúdie totiž dokazujú, že ak sa cudzinec dopustí trestného činu na Nemcovi, je dvakrát väčšia šanca, že bude prípad ohlásený polícii, ako keď ide o trestný čin medzi dvojicou Nemcov. V radoch utečencov je potom nadpriemerne vysoký podiel mladých mužov, teda skupiny, ktorá aj medzi Nemcami vykazuje výrazne nadpriemerné množstvo trestných činov.

Kriminológovia dopĺňajú, že počet prípadov sa líši aj podľa krajiny pôvodu migrantov. Medzi podozrivými je výrazne menej Sýrčanov, Iračanov alebo Afgancov, než by zodpovedalo ich podielu na celkovom počte migrantov. Opačne je to pri utečencov z Maroka, Alžírska alebo Tuniska. V roku 2016 tvorili len 0,9 percenta žiadateľov o azyl zaregistrovaných v Dolnom Sasku, zároveň ale 17,1 percenta migrantov podozrivých z násilných trestných činov.Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára