Návštevnosť

nedeľa 7. januára 2018

Kotlebovci chcú zrušiť daň z pridanej hodnoty

Pri príležitosti nového roka 2018 odhalili Kotlebovci svoje revolučné ekonomické plány. Účtovanie a výber DPH je údajne komplikovaný a neprehľadný proces, treba ho zrušiť. 

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt kotleba uhrik

Milan Uhrík, ktorý v súčasnosti pôsobí ako poslanec NR SR za Kotlebovú ĽSNS uverejnil prostredníctvom sociálnej siete facebook svoj článok pod názvom: Novoročný darček od vlády – dlh na úrovni 8400 eur na obyvateľa, kde otvorene píše o potrebe zrušiť DPH.  

“V ĽS Naše Slovensko sme dlhodobo kritikmi dane z pridanej hodnoty (DPH). Hoci predstavuje jeden z najväčších príjmov do štátneho rozpočtu, tak účtovanie a výber tejto dane je komplikovaný a ťažko prehľadný. Ideálny pre podvodníkov s vratkami DPH. Vláda proti tomu nevie alebo nechce razantne zakročiť. Do budúcna preto plánujeme túto daň úplne zrušiť a nahradiť ju, napríklad, oveľa prehľadnejšou a zároveň nižšou daňou z obratu, ktorá sa platí len raz – pri konečnej spotrebe.“ napísal v svojom článku Uhrík.

Video: M. Uhrík v rozprave k návrhu rozpočtu verejnej správy na r. 2018 (23. schôdza - 7. 12. 2017)

 

2 komentáre:

  1. To by bola paráda, však máme kopu daní, dane z predaja napr, mojej nehuteľnosti a podobne.

    OdpovedaťOdstrániť
  2. DPH je totalna hlupost, do karat hrajuca len zlodejom, a danovym podvodnikom a našim politikom ktorí sú tiež zlodeji vid.pan nemenovany... Ved zarobok je zdaneny pri vyplate, a potom sa dani s každym nakupom.. NO Skúste sa isť pozrieť do istej dediny v okrese Dunajská Streda. Na konci sa týčia veľké silá na obilie, dennodenne tam čakajú desiatky maďarských kamiónov. Jeden deň obilie dovezú, na druhý deň ho iný kamión odvezie, aby sa tretí deň zase vrátilo, a tak dokola. Nie, nie je to najmodernejší štýl vetrania a sušenia obilia. Je to prepieranie, ale peňazí, a následné vymáhanie DPH od štátu !

    OdpovedaťOdstrániť