Návštevnosť

nedeľa 17. septembra 2017

Kotlebovci upozornili starostu Panáčka na porušenie zákona o volebnej kampani

Púchov. Propagačné predvolebné bilbordy s portrétom Milana Pánáčka, ktorý v súčasnosti pôsobí ako poslanec NR SR, krajský poslanec a starosta obce Dohňany údajne porušujú Zákon o volebnej kampani. Upozornili na to svojim provokačným videom dvaja kandidáti na poslancov VÚC z Kotlebovej ĽSNS, Marián Mišún a Daniel Krištof.  Video, ktoré uverejnili na sociálnej sieti facebook zaznamenalo v priebehu jedného dňa takmer 20 000 pozretí. 


V súvislosti s predvolebným bilbordom,  ktorý údajne porušuje zákona o volebnej kampani uverejnil jeden z aktérov kontroverzného videa Mišún správu, ktorú adresoval priamo Milanovi Panáčkovi.

"Ahoj Milan, aj keď kandiduješ za politickú stranu SMER-SD, ktorú otvorene neznášam, a ktorej politiku považujem z veľkej miery za zločineckú a poškodzujúcu národné záujmy, v súvislosti s tvojimi bilbordami, ktoré používaš v predvolebnej kampani ťa chcem upozorniť, že ti tam chýbajú zákonom určené údaje. V tejto súvislosti ti pre lepšie pochopenie zasielam ako prílohu moje krátke vzdelávacie video. Podľa § 15, Zákona č. 181/2014 Z. z. Zákon o volebnej kampani, každý, kto vedie volebnú kampaň podľa tohto zákona, je povinný zabezpečiť, aby, zverejnená platená inzercia, zverejnené volebné plagáty a všetky ďalšie spôsoby vedenia volebnej kampane obsahovali údaje o objednávateľovi a dodávateľovi v rozsahu meno, priezvisko a obec trvalého pobytu, ak ide o fyzickú osobu, a názov a sídlo a identifikačné číslo organizácie, ak ide o právnickú osobu. Dúfam, že sa nenahneváš, berieš to ako ponaučenie. Zákon by sa mal dodržiavať. Zároveň ti sľubujem, že v prípade môjho úspechu vo voľbách do VÚC som jednoznačne pripravený pracovať aj v prospech obyvateľov obce Dohňany, samozrejme aj časti Zborá a celého Trenčianskeho kraja. V prípade, že si moje upozornenie nepochopil, zavolaj na môj mobil: 0918 547 848 a všetko ti vysvetlím. Pokiaľ budeš chcieť, tak všetky potrebné údaje ti môžem osobne dopísať aj čiernou alebo červenou fixkou. Zatiaľ ahoj." napísal Panáčkovi Mišún.

Na vzniknutú situáciu zareagoval aj Milan Panáček, ktorý pod video Kotlebovcov napísal nasledujúce stanovisko: "Vážený pán Mišún, keďže bilboardovú kampaň mi zastrešujem reklamná spoločnosť, Vami uvedený nedostatok preverím hneď v pondelok. Určite mám záujem dodržať v kampani všetky platné právne predpisy."


Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára