Návštevnosť

štvrtok 15. júna 2017

Politická situácia na Slovensku je patová! Popularita Smeru klesá, Kolteba sa drží nad 20 %

Vládna koalícia nedokáže zastaviť prepad preferencií. Fico zakladá na Úrade vlády odbor proti korupcii, svoj hlas vlastnou hlavou nerieši. Ľudí to prestáva baviť a hľadajú radikálne riešenia. ĽSNS druhý raz prekročila 20 % hranicu. Majiteľ agentúry MediaT popisuje posun nálad slovenských voličov.

Fotka MediaT.
Ľudovej strane Naše Slovensko hrozí rozpustenie a Slováci ju vo vašom prieskume posadili na čelo. Čo si o tom myslíte?
Vládna koalícia stavila na zlú kartu. Už niekoľko mesiacov sa ukazuje, že silové riešenie na Kotlebu neplatí. Šikanovanie jeho poslancov sa už v tejto fáze ukazuje ako totálne fiasko. Orgánom činným v trestnom konaní nezostáva nič iné, len postupne priznávať, že tentokrát sa skutok naozaj nestal a kotlebovci svojimi vystúpeniami neporušujú zákony. Čím sa de facto potvrdzuje, že ide len o mediálny pohon.

Čiže vopred vedia, že to nemajú šancu dotiahnuť?
Samozrejme. Ani divadlo s rozpustením strany nie je nič iné, len mediálna hra a pokus o odstrašenie voličov. Mnohé členovia koalície sami priznávajú, že zrušiť stranu, ktorú 200 tisíc voličov poslalo do parlamentu je nezmysel. Výsledkom je, že sme ĽSNS namerali zatiaľ najvyššiu podporu a Smeru úplne najmenej od volieb. Náskok Kotlebovej strany je v tejto chvíli 2,5 % a to už je číslo, ktoré sa nedá prehliadnuť.  Ak prídu s nápadom zákonom zakázať Marianovi Kotlebovi účasť v politike, odozva bude ešte väčší nárast preferencií. Potom niekto z jeho ľudí založí príbuznú stranu, on bude sedieť doma v obývačke a ukáže prstom – toto sme my, týchto voľte. A bude mať ešte viac.

Povedzme, že to zafunguje a vyhrá voľby. Ak sa pozrieme na ostatné strany, vládu aj tak nezostaví.
Iste. Už dlho tu máme patovú situáciu a tri bloky. Lenže máme tu aj zaujímavé trendy. Smer postupne klesá a jeho potenciálny počet poslancov sa začína blížiť ku číslu 30, možno ešte menej. Opozičné trio SaS, OĽaNO a SME rodina začína stagnovať a takisto má svoje vnútorné problémy.

Aké?
U Sulíkovcov sa nevedia dohodnúť čo s mešínami a s Poliačikom a čo s EÚ. Vidia, že Brusel sa chystá spraviť centrálny superštát a najmä Sulík sa s tým nechce zmieriť, lebo má v sebe dosť zdravého nacionalizmu. Voličom OĽaNO sa nepáči, že Matovič je slon v porceláne a Kollárovcom došla para. Momentálne by dali dokopy 71 hlasov, ale môj odhad je, že v prípade volieb to bude 60, ak nie menej. Do 150 nám ostáva cca 70 kresiel. Ak vláda neprestane provokovať rečami o historicky nízkej nezamestnanosti a hromadným poklepkávaním ciest, ktoré už beztak mali byť hotové, tak prebudí aj nerozhodnutých voličov a radikálni kotlebovci budú veľmi blízko k ovládnutiu parlamentu.

Čo ostatné strany?
Prestávajú byť zaujímavé. SNS naďalej robí televarieté, lebo Danko tentokrát vycítil šancu nabaliť sa na cyklotrasách. Bugár dožíva, už má menej ako SMK. Ak sa nespoja, tak bude možno pokoj od ďalších maďarských tabúľ. Ak sa spoja, tak na juhu prežijú aj malotriedky v zložení riaditeľka, učiteľka, školník, kuchárka, jedna škola, jedna trieda, jeden žiak. KDH držia pri živote médiá, aby brali hlasy Kotlebovi, ináč je už dávno mŕtve. Progresívne Slovensko spravilo najväčší progres uprednostnením Fica pred Sulíkom a ukázalo, že bratislavská kaviareň fetuje viac, než sme si mysleli.

Fotka MediaT.3 komentáre:

  1. Ak chcete byť vierohodní píšte pravdu, zavádzanie ľudu nikomu nepomôže tobôž nie fašistom!

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Dobré ráno, dámy a páni,
    Dovoľte mi, aby som vám predstavil príležitosť na konci roka v kráse a radosti. Staráte sa o koniec roka, chcete začať nový rok s nádejou. Dám vám rýchlu a spoľahlivú možnosť požičania v krátkom čase. Neváhajte, iba jednu adresu, na ktorú sa môžete obrátiť. E-mail: grcreditmutuel@gmail.com
    Už žiadne starosti 3% naša úroková sadzba

    OdpovedaťOdstrániť