Návštevnosť

pondelok 5. júna 2017

Odhalené! Londýnski teroristi neboli európskeho pôvodu. Odvolávali sa na Alaha

Britská polícia zverejnila identitu dvoch londýnskych útočníkov. Jedným z troch mužov, ktorí v sobotu v noci zaútočili v Londýne, je 27-ročný Khuram Shazad Butt, druhým je Rachid Redouane, ktorý úradom predtým známy nebol. Obaja žili na východe Londýna, kde polícia vykonala razie. 

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt Khuram Shazad Butt  Rachid Redouane

Identita útočníkov zverejnila v pondelok večer britská polícia. Jeden z útočníkov sa narodil v Pakistane, ale bol britským občanom, v minulosti bol v hľadáčiku tajných služieb. Druhý útočník bol marocko-líbyjského pôvodu. Polícia uviedla, že pracuje na overenie identity tretieho atentátnika.

V súvislosti s útokom polícia zadržala celkovo 12 ľudí - sedem žien a päť mužov. Vyšetrovatelia si pre nich prišli do dvoch miestnych bytov.

Trojica mužov zaútočila v sobotu po 23. hodine na Londýnskom moste, kde zrazila niekoľko chodcov. Neskôr všetci z auta vystúpili a dlhými nožmi napádali ľudí u trhu Borough Market. Podľa svedkov sa odvolávali na Alaha.

Privolaná polícia na mieste spustila streľbu a útočníkmi za osem minút zneškodnila. Útok neprežilo sedem ľudí. Ďalšie desiatky zranených zostávajú v nemocniciach.


Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára