Návštevnosť

piatok 14. apríla 2017

Prieskum: Komunisti vstávajú z mŕtvych, kotlebovci mierne oslabili

Výkyvy smerom nadol zaznamenali takmer všetky strany s výnimkou Komunistickej strany Slovenska.  O tom, ktoré udalosti a faktory spôsobili, že slovenskí komunisti sa priblížili ku 3% hranici sme sa opäť porozprávali s tajomným majiteľom agentúry MediaT.

Komunisti z KSS 2,7%, komunisti v Smere 19,8%, nejako sa nám v apríli začervenalo, nemyslíte?
Nerád by som tu robil prednášku o trvalých následkoch komunistickej propagandy. Omnoho trápnejší bol rok 2002, keď sa KSS so ziskom 6,33% dostala do parlamentu. Ešte raz. Vážne nechcem komentovať dospelých spoluobčanov, ktorí veria rozprávkam o beztriednej spoločnosti, alebo o tom, že sa dá dosiahnuť, aby sa raz mali všetci ľudia rovnako a ešte k tomu dobre.

Prečo teda posilňujú?
Do tohto prieskumu spadalo obdobie chaosu okolo amnestií. Sledujem reakcie na túto tému už dlhodobo. Jedno sa pri nich vždy opakuje. Extrémna mobilizácia obhajcov Mečiara prostredníctvom všetkých kanálov. Televízie (tam už najmenej), printové médiá, krčmy a najnovšie najmä internet. Príslušníci bývalej ŠtB, ktorí vždy tvorili väčšinu kádra Lexovej SIS, vedia dodnes aj bez akéhokoľvek rozkazu vycítiť, kedy musia zabrať a kedy im ide o krk. Pochopiteľne, nimi riadená a vydieraná sieť spolupracovníkov im nikdy nepovie nie a prispieva k špineniu vo verejných diskusiách. Rovnako sa na sociálnych sieťach naučili makať aj starší ľudia, ktorí vládli za komunistov. Funkcionári strany a ich rodiny majú popri vysokánskych dôchodkoch dostatok času vypisovať ódy na Mečiara, Lexu, ale aj Fica. Veď sú ich krvná skupina.

Prvý raz mierne poklesol Kotleba. Zastavil sa jeho stabilný nárast?
Ťažko povedať. Je potrebné si všimnúť, že rekordne narástol počet ľudí, ktorí nechcú povedať, koho by volili. Dovolím si odhadnúť, že tam nájdeme skrytých voličov ĽS Naše Slovensko. Kampaň proti kotlebovcom nabrala na obrátkach a poznám osobne dosť ľudí, ktorí to verejne nepovedia, ale určite pôjdu voliť Kotlebu. Ďalšia vec je, že v spojitosti s ĽSNS sa občas nešťastným spôsobom zviditeľňujú niektorí bývali mečiarovci, čo v očiach protestných voličov narúša Kotlebov imidž ako neštandardného politika.

Poškodzuje Kotlebu spolupráca s bývalými predstaviteľmi HZDS? 
Jednou z klúčových tém, na ktorých bola vybudovaná Kotlebova strana, je kritika a odsudzovanie všetkých ponovembrových vlád, ktoré spôsobili súčasnú slovenskú biedu. Všetkých. Od Mečiara, cez Dzurindu, až po Fica. Nezabúdajme, že  výsledkom privatizácie v štýle HZDS boli zatvorené fabriky a desaťtisíce prepustených robotníkov.  

Súhlasíte, že SaSke poškodil odchod Mihála?
Jednoznačne. Mihál je schopný odniesť 2-3% strane, z ktorej odíde a doniesť 2-3% akejkoľvek strane, s ktorou sa spojí.

To by ale znamenalo, že Progresívne Slovensko si môže robiť nádeje na prienik do parlamentu.
Ako jediní zachytávame v prieskume túto zatiaľ neoficiálnu stranu bratislavskej kaviarne. Ak sa bude prezentovať tak, ako na svojich prvých besedách, tak sa jej voličská základňa vždy do tej kaviarne zmestí. Ak dokáže na seba nabaliť Mihála a povedzme Beblavého, nebodaj Kisku, tak si takúto nádej robiť môže a po súboji so Sulíkom sa iste bude šplhať aj ku piatim percentám.

Ako sa vám pozdáva náhla aktivita Smeru v boji s korupciou?
S týmto mi už Fico naozaj lezie na nervy. Jeho útoky na najviac zábudlivú časť našej populácie sú odporné. Vyložene kalkuluje s tým, že vysoké percento Slovákov má pamäť na politické udalosti dva, maximálne tri týždne. O tom, ako mu zožrali, že poprel svoju 20 rokov trvajúcu blokádu amnestií a zrazu to šlo, netreba hovoriť. Poviem iný príklad. Nominanti Smeru v energetických podnikoch dovolia rozkradnúť stovky miliónov. Voliči zúria a skoro sa búria. O mesiac Fico prednáša v Taliansku žiarivý slovenský príklad boja s korupciou. Mašinéria to pretlačí do titulkov všetkých správ. Tí istí voliči tlieskajú a tešia sa, akého majú akčného a charakterného premiéra, od ktorého sa aj Európa učí.

Fotka používateľa MediaT.


3 komentáre:

  1. Autor článku postupuje v súlade s porekadlom : "jedna baba povedala". Ak to mala byť analýza tak, takú vie vyrobiť aj žiačik 8 b. Je to samozrejme iba tendenčný, slabý článok, bez akýchkoľvek revelantných dôkazov...

    OdpovedaťOdstrániť
  2. No to ma pojeb ale to je zidosvindel na mutenie hlav.Inac by dve frajcie mafii boLi;zidokomunisticka a zidosionisticka.Na straz a dost kokotin a zidoojebOV tu blUzmit ludi.Nie sme vsetci chuJi NA STRAZ!!!

    OdpovedaťOdstrániť
  3. A čo ak percentá komunistov narastajú z úplne iného dôvodu???. Čo ak sa niektorým ľudom, postupne , od "NEŽNEJ", za obdobie ktoré má časovo takmer toľko a ako celé budovanie socializmu v tomto štáte,čo ak sa týmto ľuďom konečne podarilo pochopiť skutočnú rozďavenú, nenažratú tvár kapitalizmu?? Koľko rokov a ešte ako dlho budeme "beztrestne" (už sa to kráti!!!) hovoriť, to čo si naozaj myslíme o dianí okolo seba???? Koľko času uplynie a budú, potraviny po záruke ,rozdeľovať (KOĽKÝM PERCENTÁM) hladným občanom tohoto štátu???..Naozaj teraz "voľne" cestuje do zahraničia obrovské množstvo Slovákov--(utierať nemeckým a rakúskym penzistom zadky), nie kedy chce, ale lebo musí!!!

    OdpovedaťOdstrániť