Návštevnosť

nedeľa 9. apríla 2017

Magát sa chystá do Ružomberka. Zakážu mu diskutovať o druhej svetovej vojne?

Už čoskoro bude v Ružomberku horúco. Známy aktivista a kandidát na poslanca za ĽSNS, ktorý sa vo voľbách „prekrúžkoval“ z čísla 88 na 9. miesto, bude mať druhú prednášku na tému : „Kto začal druhú svetovú vojnu“ . Prednáška sa uskutoční v Ružomberku v Pánskom dome, dňa 15.4.2017 o 16:00.
 
Mariána Magáta sme sa opýtali, o čom sa chystá prednášať a aký je jeho názor na zaužívané historické poučky.
O čom bude táto prednáška? Myslíš si, že dnes prezentované dejiny sú lžou?
 
Presne to si myslím. Vychádzam pritom z existujúcich dokumentov ako jednej, tak aj druhej strany. Vychádzam z vyjadrení štátnikov a logiky z toho plynúcej. Som presvedčený o tom, že panujúce dejiny su dejiny panujúcich. Inými slovami, to čo sa učíme dnes pomáha upevňovať silu takzvaných demokratov. Keď sa prevalí pravda, demokracia sa zrúti ako domček z kariet a nacionalizmus bude opäť legitímny v zmysle ochrany národných záujmov.
 
Vážne si myslíš, že vojnu nezačal Hitler?
 
Vážne si to myslím a existuje rada dôkazov od diplomatických dokumentov v takzvanej „Bielej knihe“ , kde Nemci zaznamenávali diplomatické nôty, až po dokumenty Spojených národov a vyjadrenia popredných takzavných demokratov, taktiež snahy Nemecka pod vedením Hitlera o úplné odzbrojenie sveta vrátane Nemecka, s čím ale nesúhlasili USA a Anglicko. Práve naopak. Ankglicko začalo zbrojiť ešte intenzívnejšie.
 
Nemožno však poprieť, že Nemecko zaútočilo na Poľsko ako prvé...
 
Áno, ale ja by som citoval Izraelského veľvyslanca z roku 1967. Izraelský veľvyslanec v Nemecku, v meste Bohn, Ascha Benata sa vyjadril na otázku novinára, kto začal šesťdňovú vojnu a kto vystrelil prvé výstrely: „To je úplne nepodstatné, podstatné je, čo tým výstrelom predchádzalo.“ A týmto sa „slovenskí historici“ nevenujú a nevenujú sa tejto téme úmyselne. Ale viac na prednáške.
 
A holokaust? Ten je tiež vymyslený?
 
Keby nebolo zákona na ochranu tejto udalosti, bolo by okolo tejto témy pekne veselo. Ale zákon nám pod hrozbou väzenia núti túto myšlienku, takže ako poslušný Goy musím tomu veriť, opakujem, musím! Teda nikto nemá na výber. To by si musel vycestovať do neslobodného Iránu, aby si o tom mohol slobodne diskutovať.
 
Ľudia si myslia, že treba pozerať dopredu a nezaoberať sa minulosťou. Čo by si im odkázal?
 
Že sú hlupáci, ktorí nechápu, že práve minulosť je silná zbraň a na nej stojí tento prehnitý systém, ktorý sa oháňa nacizmom, fašizmom, holokaustom atď. Že len vďaka tomu, že nepoznajú skutočné dejiny si nechávajú skákať po hlave a kopať do gulí. Ale ak si myslia, že to dokážu robiť bez poznania dejín, tak nech robia politku sami a nech nečakajú na spasiteľa. Navyše, nech to vysvetlia holokaustomanom, ktorí v jednom kuse tlačia holokaust a Židov na predné strany a každú chvíľu to máš na taniery. Nech to vysvetlia im, nech už nechajú minulosť tak. Či to sa nenosí?
 
Ďakujem za rozhovor.
 
Potešenie na mojej strane. Záverom chcem pozvať všetkých, ktorí sa zaujímajú o históriu, aby si o nej v priateľskej atmosfére prišli podiskutovať. Vstup je pravdaže zdarma a vítaní sú skutočne všetci, najmä oponenti z demokratického tábora.
 

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára