Návštevnosť

piatok 28. apríla 2017

Magát kritizuje protikorupčný pochod. Organizátori sú vraj naivní

Takzvaný veľký protikorupčný protest, ktorý významnou mierou podporili takmer všetky médiá sa skončil fiaskom. Nepomohla ani účasť známych hercov a tretieho sektora.
Organizátorka K. Farská je členkou Slovenskej debatnej asociácie, ktorú v minulosti riadil poslanec za SaS M. Poliačik
 
Protest sa už v prvopočiatku stal tŕňom v oku pre národné sily, ktoré poukazovali na prepojenie organizátorov na tretí sektor a na údajné schizofrenické správanie M. Kramára, ktorý v minulosti bránil socializmu a rečnil na schôdzach SZM. Hnutia národnej scény pochod nepodporili a rázne sa voči nemu ohradili. Národní aktivisti poukazovali na fakt, že korupcia je len zámienka a hlavnou úlohou protestu je nepriamo oslabiť vplyv národne zmýšľajúcich ľudí. Potvrdzovať by to mohol aj fakt, že v relácii Štefana Hríba Pod lampou, kde boli pozvaní organizátori, viac ako korupcia rezonovala údajná hrozba národných síl a strana Mariana Kotlebu.

Asi najostrejšie sa k celkovej situácii vyjadril Marián Magát, známy svojimi ostrými prejavmi. Na sociálnej sieti uverejnil stanovisko, kde organizátorov označuje za naivných. Chce zakázať politické strany a nastoliť autoritatívny režim.

"Keď som oznámil zámer ísť do ulíc a doslova vyhnať z parlamentu tu sionistickú pliagu, korupčníkov a všetku  škodlivú háveď, kvôli ktorej Slováci utekajú do zahraničia, takmer okamžite na to reagoval tretí sektor. Začali s organizovaním protikorupčného pochodu, ktorý bol viac ako smiešny, tak ako boli smiešne požiadavky týchto naivných mladých ľudí, ktorí z reality okolo seba ešte nepostrehli absolútne nič. Vyzýval som do ulíc na účasť aspoň 50 000 ľudí a to z dobrého dôvodu.... Iba v takej sile sme mohli priamo vtrhnúť do parlamentu bez toho aby polícia zasiahla. Štát nemá zložky aby čelil takej presile a ak by sa predsa len pokúsil, prišli by ďalší ľudia. Ale Slováci sú ovce a ovce ostanú, preto im treba len autoritatívny systém. Jeden vodca, jedna platforma a úplný zákaz strán a obmedziť volebné právo. Voliť ľudí priamo. Iba to je riešenie. Ale kým to Slovač pochopí, tak ich zahrnú negroidné rasy z Afriky a z blízkeho východu. Potom si užijú svoje. Je obrovský rozdiel v tom, kto akcie organizuje a tak si čakajte na ďalších organizátorov typu "študenti". "

1 komentár:

  1. Ak je tento pubertálny nepodarok Poliačkov prívesok na šnúrke, tak s toho nič rozumné nevzíde.Akurát to budú predvádzať pred nejakými pochodmi proti hocičomu.

    OdpovedaťOdstrániť