Návštevnosť

sobota 11. marca 2017

Kotleba už vedie prieskumy: Stačil mu rok od volieb!


Katastrofálna politika  tretej Ficovej vlády sa odrazila na náladách ľudí. Neschopnosť zabezpečiť elementárnu spravodlivosť a dennodenné odhalenia rozkrádačiek zrazili Smer pod 20 %. Radikálna Ľudová strana Naše Slovensko sa presne rok od volieb stáva najsilnejšou politickou stranou. Majiteľ agentúry MediaT komentuje výsledky.

Fotka používateľa MediaT.Prekvapili vás odpovede respondentov?
Prekvapilo ma, že striedanie na čele sympatií prišlo tak rýchlo. Trendy boli jasné, ale niektoré škandály sa nedali predvídať. Stali sa z nich urýchľovače a preto presne rok od volieb máme nového favorita. Pritom žiadne nepopulárne opatrenia vláda vo svojom prvom roku nespustila.

Ktoré škandály myslíte?
Za ten rok ich bolo viac než dosť. Zostavovanie vlády za pomoci tučných darov pre strany ochotné zradiť predvolebné sľuby a neprijatie Kotlebu u prezidenta znamenali okamžité znásobenie odporu voči tradičným stranám a skokový prísun voličských hlasov pre ĽSNS. Recitátorské výkony Andreja Danka, ktorým ani divá sviňa nerozumie, sú garanciou, že najstaršia politická strana Slovákov sa v budúcom volebnom období do parlamentu nedostane. Bugár si šiel do vlády privyrobiť pred odchodom do dôchodku a tuneluje diaľnice „od počiatku vážnym a širokým štýlom“. Smer pokračuje v tom, čo mu ide najlepšie. Bonaparte, Všeobecná zdravotná, Holjenčík a k tomu tvrdenia, že na najvyššej úrovni nie je korupcia. To všetko s požehnaním silových zložiek štátu. Neudržia 19 % ani keď bude MDŽ trikrát za rok.

Fotka používateľa MediaT.
Prečo sa podľa vás dobre drží Kollár?
Ak narážate na čerstvú aféru s tou neplnoletou slečinkou, tak si treba uvedomiť dve veci. Po prvé, v čase prieskumu ešte len bola odhalené (aféra, nie slečna). A po druhé,  Kollára volia a budú voliť práve pre jeho promiskuitný a alipašovský spôsobu života. Netreba si robiť ilúzie, Slovensko je dostatočne skazené na to, aby „bohatý oplodňovač“ mal svoj stabilný fanklub.

Nezdá sa vám, že celá politika začína byť úchylná? Zlodeji, kapitáni, Maďari, fašisti, extrémisti, slniečkári, oplodňovači, fejsbukári... Kam spejeme?
Nie sme sami. Je to všade v postkomunistickej Európe. Ale čo čakáte, keď presne takíto ľudia sú v televíziách ukazovaní ako vzory pre deti. 

Okrem extrémistov...
Myslíte tým Kotlebovu stranu? Je pravda, že do televízií ich nevolajú, a práve to je podľa mňa originál extrémizmus vlády a majiteľov médií. A zároveň hlúposť, pretože na Slovensku veľmi funguje ľutovanie ukrivdených. Nepochybne samotným kotlebovcom vyhovuje, že ich diskriminujú a nálepkujú nezmyslami. Ak som donedávna tvrdil, že 19 % bude pre ĽSNS strop, tak teraz váham, či predsa len nepôjdu vyššie. Diletantské nápady súčasných mocných asi nemajú dno. Pohnoja všetko na čo siahnu a potom sa čudujú, že rastie zelená.

Pán N., dostávame veľa otázok, kedy prezradíte svoje meno?
Stačí, že som vysvetlil, prečo píšeme „zmanipulovaný prieskum“. Každý prieskum je zmanipulovaný.  Asi aj ten náš. Používame síce metódu tzv. otvorenej otázky, keď respondentom nečítame zoznam strán, ale necháme ich povedať, koho chcú a ani pri najlepšej vôli nedokážem zaručiť, že anketár odvedie 100% neutrálnu robotu. Ostatné nie je dôležité.

31 komentárov:

 1. Keď som volil pred rokom LSNS, ani som nepredpokladal, že o rok by mohli padnúť. Diletantizmus dnešnej vlády, hlúposť, ignorantstvo, ostrakovanie - záruka, že "štandardné strany" musia padnúť. Bol som skôr prekvapený, že pred rokom sa tam aj dostali. Zrada Bugára na voličoch a iných - jasná cesta do prepadliska. Mrzí ma iba, že niektorí po 20 rokoch vyviaznu s tučnou odmenou.

  OdpovedaťOdstrániť
 2. VELKÉ ĎAKUJEM PATRÍ KOTLEBA LSNS

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Velke hovno patri Ko kotleba LSNS

   Odstrániť
  2. Ferko, Ty si straz svoj majetok s pistolkou v ruke a uz neotravuj slusnych ludi. Sam si hovno co prezlieka kabat!

   Odstrániť
 3. Tak sa mi to paci nemaju kradnut ocividne a preto davam hlas Kotlebovi.


  OdpovedaťOdstrániť
 4. Napisu otvorene-zmanipulovany prieskum a predsa budu najblizsie k realnym vysledkom volieb.A to je len rok po volbach-vdaka za Vasu pracu,davate nam nadej na zmenu,nesnivame,vidiet,ze ludia vidia,kto za koho kope,verime Vam viac ako zaplatenym agenturam tipu Median,Focus a inemu hnoju!

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Odpovede
  1. To si nechaj pre seba, neboj raz dospejes a prejde Ta to ;-)

   Odstrániť
 6. Ten prieskum nemusí byť až tak pomýleny, je celkom možné, a ja tomu verím, že Kotleba vyhrá. Čo sa v poslednje dobe deje na Slovensku, tomu len pomáha a ja držím palce ĽSNS

  OdpovedaťOdstrániť
 7. hahhahahahhahahahhahahahhahahahha, tulpasi klamarski :D

  OdpovedaťOdstrániť
 8. volil som ho 2krat konecne sa ´dostal do vlady,budem kotlebu volit treti krat a verim ze vyhra a snad boh da ze zmeni zakon a pozatvara tieto spiny co tu vladnu 20rokov,este nebol nikto potrestany,slovensko uz mohlo byt za ten cas aj pozlatene

  OdpovedaťOdstrániť
 9. Uvidíme ako fašisti zahlasuju v amnestiach.

  OdpovedaťOdstrániť
 10. Kto je starší vie, že pred xxx.rokmi, ešte za komunistov sme tu mali JRD, nepotrebovali sme ...a mali sme doma sliepky, kravy, a nepotrebovalo sa doma skoro nič, deti už asi ani nevedia čo je to zbonka, teraz sú tu hlavne eurofondy a samostatnosť štátu je zanedbaná....tak sa asi boja, že toto by niekto aj prekukol

  OdpovedaťOdstrániť
 11. Mozno je trochu naivny, ale nieje farizej , ako ty.

  OdpovedaťOdstrániť
 12. Ľudia si uvedomte čo robíte veď keby sa ich program zrealizoval tak sme ako Mongolsko...to je podľa vás cesta?

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. No a mas aj nejake konkretne odhady, ci len papagajujes oveckotvorne media? Zapni tu vec medzi usami a aj porozmyslaj o tom, co Ti niekto hovori. Ako spievaju slize: "niekedy napisu aj napišu"

   Odstrániť
  2. A Ty by si čo chcel? Pokračovať v tomto mafiánskom programe?

   Odstrániť
 13. Je len samozrejmé, že koniec rozkrádačkám a korupcii, odchod z Bruselu a NATO, oslovuje čím ďalej, tým viac prebudených občanov. Je len samozrejmé, že volíme Kotlebu ĽSNS!

  OdpovedaťOdstrániť