Návštevnosť

pondelok 13. februára 2017

Súd kvôli protestnému páleniu vlajky EU sa zrejme blíži k svojmu záveru

Už zajtra 14. februára sa na Okresnom súde Bratislava I uskutoční ďalšie súdne pojednávanie vo veci protestného pálenia vlajky EU so Štefanom Potockým a Mariánom Mišúnom. Najvyšší súd predchádzajúcim súdnym konaniam vyčítal, že prebehli jednostranne, pretože vychádzali iba z dôkazov, ktoré zabezpečili orgány činné v trestnom konaní – z výsluchov zasahujúcich policajtov a záznamu, ktorý urobila polícia. Údajne neboli vypočutí žiadni ďalší svedkovia ako priami účastníci incidentu.
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt misun potocky
Foto: Štefan Potocký a Marián Mišún počas protestného pálenia vlajky EU 
"Všade v Európe sa obdobné činy robia a vôbec nie sú považované za trestné činy. Je to druh slobody prejavu, nikomu som konkrétne neublížil, nič som nepoškodil. V podstate ani nemám informácie, že by niekto za ten skutok, ktorý sme spáchali so Štefanom, na nás podával trestné oznámenie, takže to vyzerá, že sme verejnosť ani nepohoršili," privítal rozhodnutie Najvyššieho súdu Mišún, ktorý v súčasnosti pôsobí ako asistent poslanca Národnej rady SR za Kotlebovu ĽSNS.

Na zajtrajší súd sa tiež chystá niekoľko desiatok Potockého a Mišúnových priaznivcov. Mišún v tejto súvislosti mobilizuje ľudí aj prostredníctvom udalosti na facebooku: Súdne pojednávanie kvôli protestnému páleniu vlajky EU-  odkaz na udalosť TU

Obžalovaný dúfa v spravodlivý proces a rozumný výsledok.

 Tak ľudia moji, už zajtra sa o 9:00 hod. uskutoční ďalší zbytočný súd kvôli protestnému páleniu vlajky EU. Pevne verím, že s ohľadom na aktuálne pomery v EU sa konečne celá vec ukáže ako opodstatnené konanie s cieľom chrániť Slovensko a tradičnú európsku kultúru. Tentokrát dúfam v spravodlivý proces a rozumný výsledok. Ešte raz sa musím veľmi pochvalne vyjadriť k profesionálnemu a spravodlivému rozhodnutiu Najvyššieho súdu. V tejto súvislosti tiež pripomínam nedávne rozhodnutie prokuratúry, ktorá riešila údajne nenávistné prejavy Róberta Fica na adresu imigrantov: Sloboda prejavu je chránená nezávisle na tom, či je vyjadrenie racionálne, alebo emotívne, odôvodnené alebo bezdôvodné, respektíve, či je ostatnými prijímané ako užitočné alebo škodlivé, hodnotné alebo bezcenné,“ napísal dnes Mišún na sociálnej facebook. 

Video: Rozhovor s Mariánom Mišúnom po rozhodnutí Najvyššieho súdu


Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára