Návštevnosť

pondelok 16. januára 2017

Totálna arogancia? Slovenskí sudcovia môžu počas práce piť alkohol

Bratislavská sudkyňa Iveta Halvoňová, ktorá rozhoduje o spornom prípade medzi bývalým ministrom dopravy Jánom Počiatkom a novinárom Martinom Daňom môže počas práce popíjať alkohol. Rozhodol o tom predseda okresného súdu JUDr. David Lindtner.

Niektorí slovenskí sudcovia zrejme oslavujú. Podľa predsedu okresného súdu Lindtnera, pitie alkoholu sudcom v pracovnom čase samo o sebe nie je nebezpečným. Disciplinárne postihnuteľným sa údajne stáva, pokiaľ sudca vykonáva svoju funkciu pod jeho vplyvom.

Foto: Novinár Ďaňo počas súdneho procesu 
Alkohol môže byť aj liek a zákon jeho pitie sudcom nezakazuje
“Na tomto mieste zrejme nie je potrebné polemizovať o tom, že konzumáciu červeného vína v objeme jedného deci ako súčasti obeda nemožno ani pri maximálne konzervatívnom pohľade na tento nápoj považovať za požívanie alkoholu, o čom v danom prípade svedčí aj následná negatívna dychová skúška menovaných sudcov. O mimoriadne priaznivých zdravotných účinkoch tohto lieku /ako ho nazýva nejedna lekárska aj vedecká obec/ na ľudské zdravie v dôsledku obsahu resveratrolu, ako jedného z najsilnejších prírodných antioxidantov, za tých okolností a v množstve ako v danom prípade, nemožno pochybovať, čo je zrejme dôvodom prečo tento nápoj tvorí súčasť obeda nespočetného množstva ľudí dbalých o svoje zdravie na celom svete.“ zdôvodnil svoje rozhodnutie predseda Lindtner.

Na problematiku pitia alkoholu niektorých sudcov počas práce upozornil novinár Martin Daňo, ktorý pristihol sudcov Okresnému súdu Bratislava III – JUDr. Ivetu Halvoňovu a JUDr. Romana Fitta v čase obedňajšej prestávky o cca 12:20 hodine (iba 30 minút pre ďalším pojednávaním) - ako pijú víno v blízkej reštaurácii.

Video: Súd opitých ježibáb? Každý má právo na sudcu, ktorý nepije (upútavka)


V súvislosti s uvedeným prípadom uverejnil Daňo nasledujúce stanovisko:
“Sudcovia môžu piť v práci alkohol! Špičkovo zdokumentovaný prípad sudcov Halvoňová a Fitt (tu je kompletná dokumentácia). Doporučujem prečítať odpoveď predsedu súdu LIndtnera - alkohol je vraj liek a zákon výslovne pitie sudcom nezakazuje:) dávka, kotrú sudocia skonzumovali bola iba "kozmetická" + ďalšie pikošky (ako napr. rumové pralinky v kancelárii sudcu) v liste aký len tak skoro nikde neuvidíte... Takže tak! GINN pomohol všetkým sudcom a aj týmto prípadom im otvoril cestu k otvorenému pitiu alkoholu na pracovisku-) a prededovi súdu ďakujeme aj za záverečné prianie v liste:-)“

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára