Návštevnosť

utorok 3. januára 2017

Podľa prokuratúry facka Vaskému nie je trestným činom! Môžu nás poslanci beztrestne fackovať?

Poslanci Národnej rady môžu byť zatiaľ spokojní. Facka Rudolfovi Vaskému podľa prokuratúry údajne nie je trestný čin. Môžu nás za nadávky politici beztrestne vyfackať?
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt facka osuskeho
Foto: Útok poslanca NR SR Petra Osuského na Rudolfa Vaského 
Združenie GINN, ktorého zámerom je boj proti korupcii, klientelizmu, rodinkárstvu a nespravodlivosti uviedlo v súvislosti s fackou Rudolfovi Vaskému nasledujúcu šokujúcu informáciu:

“Liberálny fašizmus dostal na Slovensku zelenú . Už môžete fackovať aj vraždiť! Celé uznesenie ako okresná prokurátorka OP BA I - Kovarčíková - zamietla šťažnosť Rudolfa Vaského (kauza facka, ktorú mu dal Peter Osusky) proti zmene právnej kvalifikácie z trestného činu na priestupok (ešte podáme žiadosť o jej prešetrenie). Vraj keď najprv trestému činu prechádza nadávanie - môže dotknutá osoba spáchať trestný čin (dať facku, či rovno zavraždiť - neuveriteĺné odvôvodnenie viď str. 9 - 1a2 odsek). Píšte nám svoje nápady sem alebo na info@ginn.press – dakujeme. “  

Prokuratúra považuje závažnosť konania Osuského za nepatrnú

“Pri posúdení všetkých okolností skutku, primárnu provokáciu a nadávky oznamovateľa smerujúce voči podozrivému, následne jedna facka dlaňou ľavej ruky podozrivého oznamovateľovi, je možné jednoznačne skonštatovať, že závažnosť konania podozrivého je nepatrná a nenapĺňa znaky skutkovej podstaty prečinu výtržníctva podľa § 364 ods 1...“ zdôvodňuje svoje rozhodnutie prokuratúra. 

4 komentáre:

  1. Na jednej strane prehra, ale na druhej strane vyhra a precedens. Blaha, Matovic, Sulik, Danko a ini budu z parlamentu chodit taki vyfackovani, ze ani do auta netrafia Ak to plati raz vo Vaskeho pripade, tak to plati pre vsetkych. Uz sa na to tesim. :D

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Skoda ze tu facku nedal mne !! Inak by ho odviezli do ...!!!!

    OdpovedaťOdstrániť