Návštevnosť

sobota 21. januára 2017

Kvôli politickým názorom mu hrozí "vyhadzov" zo školy! Rozhovor so študentom Jozefom Repkom

Aktivista, bloger  a zakladateľ vlasteneckej komunity Nedajme si náš slovenský národ  (NNSN) Jozef Repka (20) má problémy.  Ako študent Pedagogickej fakulty Trnavskej univerzity údajne prostredníctvom sociálnej siete Facebook uverejňoval nevhodné názory. Vedenie univerzity proti nemu plánuje disciplinárne konanie.

Fotka Jozefa Repku.
Foto: Jozef Repka 
Ako presne sa dekan Pedagogickej fakulty Trnavskej univerzity dozvedel o tvojich názoroch?
,,Bloger” Denníka N Ján Benčík urobil o mne blog, keďže som mal verejný profil, popozeral si, čo všetko som zdieľal, dal si dokopy veci, ktoré nejdú spojiť, následne sa domnievam, že to sám osobne poslal dekanovi fakulty alebo sa toho chytil niekto z jeho ,,priateľov”.

Aké kroky nasledovali potom, čo sa dozvedel dekan o tomto blogu?
Dekan fakulty dal vyjadrenie na web stránku fakulty, že nesúhlasí s mojimi názormi ani on, ani fakulta a od celej kauzy sa dištancoval. Taktiež vo vyjadrení zdôraznil to, že voči mne bude vedené konanie, ktoré mu vyplýva z práv dekana fakulty.

O aké konanie ide, čo vyplýva z toho konania a ako si zareagoval, keď si sa dozvedel o tomto konaní voči tebe?
Ide o tzv. disciplinárne konanie. Toto konanie má 3 možné výsledky. Buď je to pokarhanie, podmienečné vylúčenie alebo celkové vylúčenie zo školy. Čo sa týka mojej reakcie, bol som zmätený. Vôbec som nevedel o tom, že sa voči mne niečo začalo konať, pretože ma nikto nekontaktoval, až spolužiačka mi poslala oficiálne vyhlásenie dekana fakulty, ktoré bolo na web stránke školy. Následnej sa tohto vyhlásenia a celej kauzy chopili naše médiá, ktorými sa to začalo šíriť neuveriteľnou rýchlosťou.

Už ťa kontaktoval dekan fakulty alebo niekto z vedenia?
Do dnešného dňa ma nikto nekontaktoval, aj keď som písal sám dekanovi 2 e-maily, že sa chcem sním stretnúť, nereagoval. Čo ma v tejto veci ešte viac zaráža je to, že dekan rozdáva do rôznych médií vyhlásenia, ale mňa samotného si ani nezavolal, aby si ma vypočul a nechal si vysvetliť niektoré veci, ani nereagoval na e-mail. Ja hovorím, že táto kauza je celá o mne - bezomňa.

V blogu od Benčíka sa nachádzali veci, podľa viacerých ľudí, ktoré by ti mohli uškodiť. Stojíš si za všetkými vyjadreniami, ktoré si napísal na sociálnu sieť?
Určite nestojím za všetkým, čo je v blogu. Po prvé, sú tam dva profily Jozef Repka. Jedno je profil a druhá je fanpage. S tou fanpage nemám nič spoločné, ja ju neobsluhujem a nemôžem nič na nej zmeniť, nie som jej administrátor. Čiže hneď vylučujem všetko, čo sa písalo na tej fanpage. Druhá vec, nemôže ma nikto spájať s nacizmom. Benčík tam dal status Mariána Magáta, ktorý už dávnejšie napísal, že Hitler bol človek so srdcom na správnom mieste. Nejdem hodnotiť tento status, nie som sudca ani prokurátor. Ale, čo ja mám spoločné s tým statusom? Nenájdete ho na mojom profile, pretože som ho ani nezdieľal, ani nelajkol. Tento status tam je daný z profilu Mariána Magáta, čiže je to účelové. Po tretie, nie som antisemitista. Nikde nenájdete taký komentár. Povedať: ,,chamraď chazarská” - nie je antisemitizmus.

Aké sú reakcie tvojho okolia na túto kauzu?
Reakcie sú rôzne, ale som milo prekvapený, že prevládajú tie pozitívne a podporujúce. Chodí mi veľa správ, či už na sociálnu sieť alebo e-mail, kde mi ľudia vyjadrujú slová podpory, či sú to už moji spolužiaci, neznámi ľudia, aktivisti, členovia rôznych neštandardných subjektov, ale napríklad aj historik p. Martin Lacko. Taktiež ma kontaktovali 3 právnici, ktorí sú ochotní ma zadarmo zastupovať, keby prišlo na univerzite k najhoršiemu. A všetkým, ktorí ma podporujú, z celého srdca ďakujem.

Nemáš s ohľadom na reakciu vedenia tvojej školy obavu o svoju budúcnosť?

Pokiaľ si niekto myslí, že sa nechám zastrašiť, tak je na veľkom omyle. Urobím všetko preto, aby pravda a spravodlivosť zvíťazili.  Plne si uvedomujem, že dnes nebojujem len za seba. Tu sa zvádza boj o celkovú slobodu slova a prejavu pre každého jedného slovenského študenta. Považujem za neprípustné, aby sa dnes mladí ľudia museli báť, že ich vyhodia zo školy alebo z práce kvôli neštandardnému politickému zmýšľaniu. 

Video: Jozef Repka počas svojho prejavu na protestnej akcii proti likvidácii Európy   


9 komentárov:

 1. dekan ako diletatnský diktátor si ani nezavolal tohoto akože "opovážlivca" na pohovor, aby si vypočula j druhú stranu? Pekný kokotko to je, najvyšší čas z neho spraviť čističa WC na žel. stanici v Križovanoch nad Dudváhom.

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Prišla odpoveď, ako reakcia na moju sťažnosť dekanovi. Popiera že by voči tebe niečo plánoval konať...Tu je odpoveď. Vážený pane, neviem kto ste a ani ma to nezaujíma. Veľa mi napovedal tón Vašej písomnosti. Pokiaľ ide o študenta, nič z toho, čo uvádzate sa voči nemu nedeje.

  R. Bílik

  S pozdravom prof. PaedDr. René Bílik CSc. Trnavská univerzita v Trnave Pedagogická fakultaKatedra slovenského jazyka a literatúry+421335939520

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Adresát:
   Dekan Pedagogickej Fakulty
   prof. PaedDr. René Bílik, CSc.
   Pedagogická fakulta
   Trnavská univerzita
   Priemyselná
   P. O. BOX 9
   918 43 Trnava
   ––––––––––––––––-
   Vec: Sťažnosť.
   Pán dekan. Z článkov na internete som sa dočítal, že na Vašej univerzite dochádza, alebo má dôjsť k nezákonnej a proti ústavnej šikane Vášho študenta Jozefa Repku.
   Keď je to pravda, tak Vás vyzývam, aby ste okamžite upustili od tejto protizákonnej a proti ústavnej perzekúcii, lebo v opačnom prípade budete vy ako predstaviteľ Vašej fakulty čeliť právnym následkom Vášho konania a odporúčam Vám, aby ste si láskavo preštudovali ústavu SR nakoľko som si istý, že ju vôbec nepoznáte. Ústava SR totiž zakazuje niekoho šikanovať, trestať za politické názory a každý štátny či súkromný orgán je povinný dodržiavať ústavu SR ktorá je nadradená všetkým zákonom nášho štátu, ako aj Váš kódex a školský poriadok. V opačnom prípade budete Vy osobne čeliť žalobe za porušenie občianskych a ľudských práv menovaného študenta. Čo si vy o sebe vlastne myslíte, že si môžete beztrestne v dnešnej dobe šikanovať?....kde sme v tvrdej totalite, normalizácii?... žiadam o vaše vyjadrenie. Som pripravený menovanému študentovi pomôcť aj sprostredkovať dobrého právnika z ktorými mám veľmi dobré kontakty. Ja sám som študoval ústavné právo, trestné právo a priestupkový zákon z licenciou, tak viem o čom píšem. Čakám na odpoveď.

   Odstrániť
 3. Byť dekanom, tak jasné, že by som vyrazil človeka, ktorý masovo vyzýva k obeseniu. K vražde. A povie, že je fašista. Bolo by morálne zlyhanie dekana, ak by na jeho fakulte získal takýto človek titul. Otvorte oči ľudia, tento do seba zahľadený chlapík je na najlepšej ceste na psychiatriu.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Kde som vyzýval k obeseniu? Kde som vyzýval k vražde? A nevytrhávaj veci z kontextu. Povedal som, že ak obraňovanie svojho národa a rasy je fašizmus, tak som fašista. Nepovedal som, že súhlasím s touto ideológiou. Sa už zobuď aj ty a nepozeraj sa iba na to, čo chceš vidieť.

   Odstrániť
  2. Obraňovanie rasy? Akože pred čím? Pred tuhou zimou? :-D

   Odstrániť
 4. Repka nemá neštandardné politické zmýšľanie, ale toxický a fašistický názor na svet. Viem si živo predstaviť, ako asi budú slobodu slova podporovať monštrá typu Repka, Magát, Rogel a im podobní. Preto držte hubu o slobode slova, pretože to vy a vám podobní by ako prví, súc pri moci, ľudí za ich iný názor VRAŽDILI.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Tak, ty si pekný idiot :D :D Potom ten štát tak aj vyzerá, keď tam žijú blbci, ako si ty :)

   Odstrániť