Návštevnosť

nedeľa 11. decembra 2016

Sulík odhalil šokujúcu pravdu o tajnom stretnutí s Dankom

Po ostrej výmene názorov medzi šéfom SaS Richardom Sulíkom a šéfom parlamentu Andrejom Dankom (SNS) bola zrejme nálada poriadne napätá. Obaja politici okrem hádania a urážania, ukázali divákom aj ďalšie zákulisné hry štandardných politikov. Priznali tajné stretnutie o predčasných voľbách. Po skončení relácie následne Sulík uverejnil prostredníctvom sociálnej siete facebook šokujúce stanovisko v ktorom vysvetlil zámer stretnutia, pričom verejne Danka obvinil z prekrúcania pravdy.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt andrej danko a sulik

V súvislosti s uvedeným konfliktom medzi oboma politikmi uverejnil Richard Sulík nasledujúce stanovisko:
“NA POHÁR VÍNA S ANDREJOM DANKOM
V dnešnom O 5 minút 12 na RTVS sa Andrej DANKO dopustil hrubej indiskrétnosti, keď začal hovoriť o stretnutí, ktoré malo ostať dôverné. Preto by som rád uviedol nasledovné skutočnosti:
1. V nedeľu 25.9. som bol s Andrejom DANKOM na TA3 a už počas diskusie on navrhol, že niektoré veci je dobré prebrať na káve. Po diskusii navrhol DANKO, aby sme išli niekedy na večeru, načo som povedal fajn, nech sa ozve http://www.ta3.com/…/vztahy-koalicie-a-opozicie-balicek-dan…
2. V stredu 5.10. mi DANKO volá (bol to prvý jeho telefonát od volieb) a pýta sa, či mám nejaký nový prieskum. Pri tejto príležitosti sme sa dohodli, že mu cez SMS navrhnem nejaké termíny.
3. Z navrhnutých termínov si vybral 10. november, kedy sme sa stretli v jednej reštaurácii v Hainburgu. Stretnutie trvalo cca 30 minút, Hainburg navrhol DANKO, lebo veď stretnutie malo byť diskrétne.
4. Na samotnom stretnutí sa DANKO zaujímal najmä o to, či by sme podporili predčasné voľby, na čom som odpovedal "určite áno" a to preto, že táto vláda vznikla na základe oklamania veľkého počtu voličov. DANKO naopak hovoril o tom, že by chcel prezidentovi Kiskovi prekaziť možnosť kandidovať do NRSR (funkčné obdobie prezidenta končí na jar 2019 a parlamentné voľby budú vo februári 2020, čo je ideálny timing na "presedlanie"). DANKO totiž tvrdí, že súčet preferencii SMER a SNS je vždy okolo 50 percent a posledných 10 rokov sa to tak aj javilo (pozri graf). Ak by ale Andrej Kiska viedol Progresívne Slovenskom ako to už údajne je dohodnuté a zjavne sa to donieslo aj Dankovi do uší, tak zrazu by voliči SMERu sa mohli okrem SNS presúvať aj do PS a DANKOV sen o premiérovaní by skončil.

Záverom: DANKOVI som nevolal, ani nevyvolával, ani som stretnutie neinicioval. Telefonovali sme si a písali SMS krátko po marcových voľbách a ďalší kontakt bol až 5.10., kedy volal DANKO mne. Medzitým nič. Túto skutočnosť DANKO prekrútil a niečo podobné som naposledy zažil u Procházku.
Druhá vec, ktorá hovorí o charaktere tohto pána, je zverejnenie stretnutia, ktoré malo ostať dôverné. Niečo podobné mi naposledy vyviedla PENTA, kedy sa Haščák chcel so mnou stretnúť a nakoniec to oni zverejnili.“

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára