Návštevnosť

streda 7. decembra 2016

Na redaktorov mestských novín si posvieti prokuratúra: Nacionalista Mišún sa cíti byť diskriminovaný

Redaktori Púchovských novín môžu mať problémy. Národný aktivista Marián Mišún z Púchova sa cíti byť diskriminovaný. Na výročie takzvanej nežnej revolúcie mu údajne v mestských novinách bezdôvodne odmietli uverejniť inzerát propagujúci jeho politické názory. Generálnu prokuratúru požiadal, aby vec prešetrila.


Po Rómoch sa o svoje práva hlásia aj slovenskí nacionalisti. Prokuratúra Slovenskej republiky bude zrejme riešiť doposiaľ nevídaný prípad diskriminácie. Marián Mišún, ktorý  bol v minulosti stíhaný za protestné pálenie vlajky EÚ sa v meste Púchov obáva politickej diskriminácie nacionalistov a porušovania demokratických princípov politickej súťaže.  

Občania Púchova sa môžu dôvodne obávať z narušenia slobodnej demokratickej politickej súťaže, pretože v mestských novinách, ktoré sú financované z verejných zdrojov si miestny redaktor uzurpoval možnosť svojvoľne určovať, ktorým politikom, prípadne politickým stranám uverejní alebo neuverejní politickú reklamu. Napriek neuverejneniu môjho inzerátu, miestnemu politikovi zo strany SaS Lukášovi Raníkovi šéfredaktor reklamu uverejnil. Niekedy sa tomu hovorí aj dvojitý meter. Čo ma ale zarazilo, keď som sa Raníkovi ako predstaviteľovi liberálnej demokracie posťažoval na nespravodlivý a nedemokratický prístup mestských novín, tak mi bez toho aby si overil pravdu odpovedal, že môj inzerát bol zrejme moc extrémistický. No priatelia po zmenách v riadení a fungovaní Župného domu bude určite potrebné zmeniť aj fungovanie Púchovských novín. Aktuálne som preto požiadal Generálnu prokuratúru, aby vec prešetrila. Veď keď môžu byť diskriminovaní Cigáni, prečo nepreveríme aj diskrimináciu nacionalistov.“ zdôvodnil svoje pohnútky Mišún, pričom poukázal na prípad z roku 2009, keď slovenský súd priznal jednému z diskriminovaných Rómov aj finančne odškodné.


Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára