Návštevnosť

sobota 10. decembra 2016

Kotleba s Uhríkom spochynili výsledky INEKO. Analýzu označili za zavádzajúcu

Banskobystrická župa pod vedením Mariana Kotlebu má údajne najhoršie hospodárenie zo všetkých krajov. Tvrdí to mimovládka INEKO v svojej analýze údajov z roku 2015. Župan Kotleba a riaditeľ Úradu Banskobystrického samosprávneho kraja Milan Uhrík považujú uvedené výsledky za zavádzanie obyvateľstva.
Súvisiaci obrázok
Foto: Predstavitelia strany Kotleba- ĽSNS Milan Uhrík a Marian Kotleba 

Kotleba a Uhrík spochybnili metodiku INEKO, prostredníctvom ktorej bolo posudzované finančné zdravie jednotlivých VÚC. 

„Priatelia, táto ekonomická "analýza" mimovládky INEKO bola v skutočnosti súťaž na tému: "Vymyslite takú kombináciu parametrov, aby Marian Kotleba vyšiel v bodovaní najhoršie". A hľa, podarilo sa. Nabudúce im odporúčam použiť ešte bodovanie krajov podľa pomeru nehmotných aktív k veľkosti predsedových topánok. Možno im to vyjde v tej tabuľke konečne tak, že nás z nej budú môcť rovno vymazať“ myslí si o analýze INEKO Uhrík.

V podobnom duchu zareagoval aj Banskobystrický župan Kotleba, ktorý prostredníctvom facebooku o uvedenej analýze napísal: “ Dnes vyšla zaujímavá analýza mimovládky INEKO. Skoro ako na objednávku... Hádajte, ktorý kraj je ten najhorší na svete? Správne, Banskobystrický. Minimálne podľa tabuľky so šiestimi teoretickými kritériami nakombinovanými tak, aby výsledok vyšiel presne podľa želania. Je vcelku roztomilé sledovať, ako na nás vymýšľajú aj nemožné “

Kotleba zároveň upozornil na svoje dobré výsledky

“Keď na nás budú v médiách najbližšie zase kydať, že nič nerobíme, tak si spomeňte napríklad aj na to, že ešte nikdy sa v Banskobystrickom kraji neopravilo za rok také množstvo ciest za tak výhodnú cenu, ako sa podarilo opraviť nám v tomto roku. Takmer 90 kilometrov kompletne zrekonštruovaných ciest bez potreby zadlžiť sa čo i len o jediné euro. A vďaka naozaj transparentným súťažiam nám v rozpočte vystali ešte takmer 3 milióny eur, ktoré môžeme použiť zase v budúcom roku. Neverte štandardným politikom a ich spriazneným médiám, že sa niečo nedá. Keď sa nekradne, tak sa všetko dá.“ upozorňuje ľudí Kotleba. 

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára