Návštevnosť

utorok 27. decembra 2016

Kotleba s poslancom Drobným navštívili policajtov. Preverovali u nich zlé pracovné podmienky

Popri vedeniu Banskobystrického kraja, organizovaniu vlakových hliadok, charite, podpore športu a navrhovaní zákonov toho Marian Kotleba stíha skutočne mnoho. V stredu 14.decembra 2016 spoločne so svojim poslaneckým kolegom Stanislavom Drobným rpreverili informácie o údajne nevyhovujúcom stave pracovných podmienok cudzineckej polície v Michalovciach a Obvodného oddelenia Policajného zboru v Spišských Vlachoch.

Nie je žiadnym tajomstvom, že radoví policajti na Slovensku dnes mnohokrát pracujú v nedôstojných a zdraviu nebezpečných podmienkach. Novembrové číslo časopisu Polícia prinieslo šokujúce informácie o katastrofálnom stave pracoviska cudzineckej polície v Michalovciach, ako aj Obvodného oddelenia Policajného zboru (OOPZ) v Spišských Vlachoch. Podľa uverejnených informácií a fotiek v časopise, je stav Michalovského pracoviska skutočne hodný zamyslenia.


Fotka Stanislava Drobného.
Foto: Poslanci NRSR Ing. Mgr. Marián Kotleba a Bc. Stanislav Drobný počas pracovnej návštevy polície

 V tejto súvislosti dňa 14.decembra 2016 OOPZ navštívili Spišské Vlachy poslanci NRSR Ing. Mgr. Marián Kotleba a Bc. Stanislav Drobný (Kotleba- ĽSNS), aby sa na vlastné oči presvedčili o skutočnom stave vecí.

“A je to tam naozaj des. Priestory sú celkovo nedostačujúce. V tak malých priestoroch sa 19 policajtov nemôže pomestiť, a to ešte budova musí pojať predvolané a predvedené osoby. Niet kde skladovať spisy, pivničné priestory sú zatápané. Policajti sa nemajú kde prezliecť, niet kde vypočúvať. Ak príde advokát, ten radšej stojí, než by si mal sadnúť na ponúknutú stoličku. Maličká vstupná miestnosť, s 3-mi miestami na sedenie, slúži ako vstupná chodba, aj ako čakáreň pre verejnosť, a zároveň ako miestnosť pre zaistené osoby. Vľavo od čakárne je priestor stálej služby, ktorý pôsobí celkom útulne, možno aj vďaka službukonajúcej policajtke. Tam je možné cez okienko z chodby oznámiť svoj problém, alebo žiadosť o pomoc. Cez miestnosť stálej služby sa ide do šatne.
Že je to šatňa, to nám museli povedať. Skrine rôzneho druhu po obvode miestnosti pripomínali skôr sklad vyradených vecí.
Miestnosť zároveň slúži ako aj kancelária pre službukonajúcu motorizovanú hliadku. Tá tam spisuje nevyhnutnú administratívu nutnú pre výkon hliadkovej činnosti.
Kancelária na druhej strane čakárne by potešila milovníkov starého nábytku. Slúži pre potreby policajtov zo skráteného vyšetrovania, ako aj pre vypočúvanie osôb.
Táto kancelária má ešte obrovskú vymoženosť, že sa cez ňu dostanete do jedinej toalety v celom objekte. A tak okolo vypočúvaných chodia na to jediné WC, muži a ženy, verejnosť či zaistené osoby. O hygienických pomeroch na takom WC, o riziku chytiť nejakú chorobu tam, o tom škoda aj písať.
Je tam ešte aj ďalšia kancelária, tiež pre potreby vyšetrovateľov. Tá je predelená drevenými skriňami , aby bolo aspoň aké také súkromie pri vypočúvaní osôb.
Zvyšné maličké miestnosti, ako sa u nás hovorí – kamrlíky, sú luxusne nazvané kuchynka, sprcha, sklad .... atď. V tej sprche sa asi neosprchuje nik.
Policajtom na OOPZ Spišské Vlachy je už od roku 2012 sľubované , že sa presťahujú do modernejšej budovy patriacej Ministerstvu vnútra na ul. Partizánska 14 (v Spišských Vlachoch). Roky plynú, zo sľubu stále nič, vraj pre nedostatok finančných prostriedkov. Zásobovanie bežnými potrebami, ako sú tonery do tlačiarní či samotný papier, je tiež extra príbeh.“ opísal situáciu poslanec NR SR Stanislav Drobný.

Poslanec Drobný tiež po návšteve uvedeného problémového pracoviska uverejnil prostredníctvom facebooku status, kde svojim priateľom a priaznivcom strany Mariana Kotlebu položil nasledujúce otázky:

Ako má polícia v takýchto podmienkach odstíhať páchateľa, aby to nakoniec nedopadlo tak, že zo súdu vyjde s oslobodzujúcim rozsudkom, pretože sa stala chyba pri niektorom z procesných úkonov?

Kde končia finančné prostriedky navýšené do rozpočtovej kapitoly Ministerstva vnútra? Narába sa s nimi efektívne?

Popritom sa pustil do kritiky Ministerstva vnútra a novovznikajúcich proti extrémistických oddelení.

“Ministerstvo vnútra v súčasnosti investuje veľké peniaze do novovznikajúcich útvarov „ideologickej“ polície. Tá má dozerať na to, aby na sociálnych sieťach a celkovo na internete boli trestané tzv. „antisystémové“ príspevky občanov. Zdá sa, že toto je priorita súčasného vedenia ministerstva. Na policajné zložky, ktoré reálne zabezpečujú bezpečnosť občanov už potom neostáva, tie sú mimo priorít. V súčasnosti to vyzerá tak, že vláda buduje políciu na ochranu pred občanmi, nie na ochranu občanov.“ dodal Drobný. 

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára