Návštevnosť

nedeľa 27. novembra 2016

Kotlebovci kritizujú primátora Bánoviec nad Bebravou. Odmietajú zvýhodňovanie asociálnych Rómov

Niektorí obyvatelia Bánoviec nad Bebravou obviňujú primátora Mariána Chovanca z diskriminácie slušných ľudí. Okresný šéf Kotlebovej ĽSNS Anton Grno tvrdí, že mesto nezákonne platilo vodu za neprispôsobivých obyvateľov. Primátora dokonca podozrieva zo spáchania trestných činov zneužitia právomoci verejného činiteľa a porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku. 

Primátor mesta Bánovce nad Bebravou údajne zvýhodňoval niektorých neplatičov z nájomných bytoviek 782, 783 a 784 na ulici K nemocnici, kde žijú prevažne obyvatelia rómskej národnosti. Napriek tomu, že uvedené bytovky sú už niekoľko rokov klasifikované ako nebytové priestory, mesto im malo platiť za spotrebovanú vodu.   

Foto: Anton Grno okresný predseda z Kotlebovej ĽSNS a Marián Chovanec primátor Bánoviec nad Bebravou

Kotlebov človek podal trestné oznámenie

V uvedenej veci dokonca okresný predseda z Kotlebovej ĽSNS Anton Grno podal na primátora Chovanca trestné oznámenie. 

Ako je možné, že človek ktorý celý život poctivo pracuje a platí si svoje záväzky je v Bánovciach nad Bebravou znevýhodnený oproti neplatičom?  Dlhé roky boli tieto bytovky klasifikovane ako nebytové priestory, takže nie je dôvod, aby sa tam vôbec voda platila. Zistili sme, že to všetko platilo mesto z daní ľudí, pričom sa  to dialo utajene od roku 2011. A nejedná sa o malú sumu. Od roku 2011 je to takmer 100 000 eur. Čo je ale veľmi podozrivé, nikde v zápisniciach a ani záverečných účtoch nie je zmienka o týchto platbách. Primátor Chovanec  tieto sumy neplatí z vlastného vrecka, ale z peňazí nás všetkých, ktoré má povinnosť spravodlivo spravovať. Všetky tieto peniaze sa mohli využiť omnoho efektívnejšie, napríklad na stavbu ihrísk, pomoc chorým, opravu ciest a podobne. Práve  preto bolo podané trestné oznámenie. Myslím si, že primátor Marian Chovanec mohol svojim konaním spôsobiť škodu veľkého rozsahu. Mám podozrenie zo  zneužitia  právomoci verejného činiteľa a porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku.zdôvodnil svoj kritický postoj k primátorovi Grno. 

5 komentárov:

 1. “Ako je možné, že človek ktorý celý život poctivo pracuje a platí si svoje záväzky je v Bánovciach nad Bebravou znevýhodnený oproti neplatičom?
  ................................
  Bez pochýb je takýto stav nespravodlivý a diskriminačný voči tým, čo pracujú a poctivo platia .
  Bez pochýb je ale diskriminácia aj to, že mnohý z neplatičov a nie iba Rómovia no už väčšina občanov SR sú nezamestnaný a nemajú žiadny príjem , okrem možno dávok určených na prežitie .
  Ja tu v Handlovej žijem medzi majoritou v paneláku , kde je 104 bytových jednotiek.
  Z nich je 16 bytových jednotiek takých, ktoré si taktiež dlhodobo neplatia služby spojené s bývaním.
  Ich dlh splácame z fondu údržby mi ostatný.
  A takýto stav je len tu v Handlovej u 20% obyvateľov z radov majority SR.
  Nehovorím o tom, ako to vizerá v celej SR a aj u vás v Bánovciach .
  Chápem tiež to, že vás viacej zaujíma neplatič Róm, lebo je vždy bližšia košeľa ako je kabát..
  Chápem tiež aj to, že ak sa na takýchto prípadoch ako politická strana zviditeľňujete a snažíte sa získať si viacej voličov z radov majority, tak to nestojí veľa peňazí a navyše vám z takejto politickej kampane nič zlého nehrozí.
  Upozorňujem vás, ale nato, že takýmto spôsobom si získate oba obmedzené % voličov, ktorý sú na nízkej IQ úrovni.
  Upozorňujem vás aj nato, že to je veľmi malé % nato, aby ste v NR SR mohli zásadným spôsobom tento stav v spoločnosti mohli aj reálne riešiť.
  Ale podľa toho, akým smerom sa vaša politika uberá, tak vám to stačí nato, aby ste mohli viacerí z vás v NR SR iba bohatnúť a nabaľovať sa tak, ako to napokon robil aj Ján SLOTA a aj ostatný biely cigáni a asociáli a aj vlastizradcovia, ku ktorým sa vi iba v tichosti pridáte.
  Je dobre, že idete s farbou von, čím skôr to ostatný občania, čo majú to IQ vyššie než to malé % tých čo si získate zistia, tým skôr vám vaša sviečka dohorí.
  Budem , ale pracovať natom, aby ste pochopili, že nie toto je hlavný problém našej vlasti.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. DOBRY PODVECER PAN BALAZ,, PRVOM RADE SA VAM OSPRAVEDLNUJEM ZA MOJU GRAMATIKU,,,CHCEM LEN JEDNO PRECO NAS MUSIA HADZAT DO JEDNEHO VRECA PRECO SI NEVEDIA UZNAT ZE KED CIGAN NEMA DLZOBU NA NAJOMNOU A ZIJE CESTNE PRECO NEVEDIA VYHOVIET LUDOM A SU HODENY V JEDNOM VRECI NATO SOM SI ODPOVEDALA CHCU SA ZBAVIT VSETKYCH CIGANOU A JA VTOM VYDIM RASIZMUS JA NEOBHAJUJEM LEN SEBA SME TU 24 RODIN KTORY SI CESTNE PLATIA A NEMAJU DLCHY 18 RODIN KRORY SI SPLACAJU STARE DLHY NEROZUMIEM TIMRTO PRAVAM AKO TO MOZU,,,MI SME SA NARODILI AKO CIGANI ALE NARODNOST MAME SLOVENSKU MI ZME NENI OBCANIA SLOVENSKA ALE KED SA TIKA NEJAKYCH VOLIEB TAK UTEKAJU LEN ZA CIGANMI A PODPLACAJU V TEDY IM NEVADI ZE SME CIGANY A NASE HLASY POTREBUJU ABY BOLI PRVY ,,ODBOCIM S TEMY V HANDLOVEJ MAM RODINU ,,,MOZNO AJ POZNATE A MALA SOM TIES RODNE PRIEZVISKO BALAZOVA MYSLIM ZE SOM VAS NEUNAVILA ALE CASTO POCUVAM VASE NAZORY A SUHLASIM SVAMA SPOZDRAVOM ROD..RACOVY,,,NECH VAS PAN JEZIS ZEHNA ADA VAM MUDROST A ZDRAVIE ,,,

   Odstrániť
 2. Vazena pani Racova, rad Vam priblizim pohlad na to, co vam akosi nejde do hlavy. Polozme si otazku, preco sa vase bytovky dostali do takeho stavu ,v akom su a hlavne, kto ich do takeho stavu dostal. Nemozte sa preto cudovat takymto radikalnym krokom. Pokial mam informacie, tak v minulosti ste mali moznost odkupenia tych bytov za symbolicku sumu. Samozrejme ze to najomnici odmietli, pretoze by boli sami zodpovedni za stav budov do ktoreho ich sami dostali a nemohli by potom vykrikovat aby sme vam to my ostatni z nasich penazi stale opravovali a hradili vydaje spojene s uzivanim tych budov. Pokial ako pisete, si platite vsetky ucty a zijete bez dlhov, tak ako my ostatni, ktori vas hadzeme do jedneho vreca, tak by pre vas nemal byt problem najst si podnajom niekde inde, alebo si vziat uver a kupit si vlastnu nehnutelnost, ktora by zrejme pomohla vacsinu tych ludi zodpovedny za vzniknuty stav, vazit si majetok. Samozrejme problem vasich bytoviek je len spickou ladovca romskej problematiky, ktora tu na slovensku je a je tu zbytocne sa tu o tom bavit, pretoze v prvom rade sa musit vy zaclenit do spolocnosti a prisposobit sa jej a neocakavat, ze spolocnost sa bude donekonecna prisposobovat vam a bude neustale nad prehreskami vasej komunity prizmurovat oci. To je z mojej strany vsetko. Prajem prijemny vecer.

  OdpovedaťOdstrániť
 3. ok,, co ste napisali pan trancik nemozem povedat ze nie ,,ale ja som nemala ponuku odkupit si byt kde byvam ja som prevzala byt pred 10 rokmy po neplaticovy ktory som vyplatila po neromke na 784,,,

  OdpovedaťOdstrániť