Návštevnosť

sobota 8. októbra 2016

Vaský s Daňom sú pripravení prednášať na Trenčianskej univerzite Alexandra Dubčeka

Na Trenčianskej univerzite môže byť 17. októbra poriadne veselo. Kontroverzní aktivisti Rudolf Vaský, spoločne s novinárom Martinom Daňom sa chystajú vysokoškolákom prednášať na tému: Genocída slovenského národa a obete vlastizrady po roku 1989. Vedenie univerzity sa k plánovanej prednáške zatiaľ nevyjadrilo.Foto: Martin Daňo a Rudolf Vaský
Nie je žiadnym tajomstvom, že akademická pôda slovenských univerzít sa stáva najmä pred voľbami vyhľadávaným miestom politikov na prezentovanie svojich názorov. Zrejme práve z tohto dôvodu chcú 17. októbra 2016 (v medzinárodný deň za odstránenie chudoby) prednášať študentom Trenčianskej univerzity dvaja známi aktivisti Rudolf Vaský a Martin Daňo.

S akciou im opäť pomáhajú aj Koltebovci
So žiadosťou na realizáciu prednášky  im opätovne pomáha poslanecký asistent za Kotlebovú ľudovú stranu Marián Mišún. V žiadosti ktorú Mišún adresoval vedeniu Trenčianskej univerzity tvrdí, že chce podporovať najmä rozvoj vzdelanosti, vedy, kultúry a zdravia pre blaho celej spoločnosti, a tým prispievať k rozvoju vedomostnej spoločnosti.  


List vedeniu univerzity - celé znenie
"Na základe doterajšej činnosti Vašej univerzity, respektíve Katedry politológie Trenčianskej univerzity Alexandra Dubčeka si Vás dovoľujeme osloviť so žiadosťou, umožniť na Vašej vysokej škole v súlade s Čl. 26 Ústavy SR diskusné zrealizovať stretnutie so známym občianskym aktivistom a dokumentaristom  Rudolfom Vaským, a novinárom Martinom Daňom z občianskeho združenia GINN na tému: Genocída slovenského národa a obete vlastizrady po roku 1989.
                Podľa dostupných informácii na internete, ako aj na základe osobných rozhovorov s viacerými študentmi Vašej vysokej školy je známe, že Katedra politológie v Trenčíne doposiaľ zrealizovala viacero diskusných stretnutí s rôznymi politikmi, možno aj pochybného charakteru.  
                Dňa 22. októbra 2015 so študentmi Katedry politológie Trenčianskej univerzity Alexandra Dubčeka napríklad diskutoval bývalý popredný predstaviteľ strany Sloboda a solidarita (SaS), známy politik Daniel Krajcer, ktorý hovoril najmä o svojich dôvodoch vstupu do politiky, ale aj o vlastných politických sklamaniach ako pád vlády Ivety Radičovej (október 2011) a ďalších (odchod časti liberálov zo SaS, pripojenie sa k hnutiu NOVA). Objasňoval tiež postoje jeho súčasnej politickej strany SKOK k financovaniu cirkvi (petícia za odluku štátu o cirkvi) a politických strán ako aj imigrantom a Európskej únii.
               Podobne s vašimi študenti v Trenčíne diskutovali: bývalý poslanec NR SR, kandidát na prezidenta SR 2014, predseda strany SIEŤ Radoslav Procházka, alebo naposledy Poslanec NR SR a pracovník Politologického ústavu Slovenskej akadémie vied Ľuboš Blaha, ktorý vysvetlil študentom politológie v Trenčíne svoju cestu k marxistickej ideológii. Popritom poslanec Blaha opísal ako hodnotí pôsobenie strany SMER-SD v končiacom sa volebnom období. Okrem okruhu otázok z domácej politiky reagoval na ním predpokladaný vývoj európskej integrácie a možnosti riešenia konfliktu v Sýrii.    
                 Podľa zákona o vysokých školách má byť poslaním slovenských vysokých škôl, ktoré sú súčasťou európskeho priestoru vysokoškolského vzdelávania a spoločného európskeho výskumného priestoru: rozvíjať harmonickú osobnosť, vedomosti, múdrosť, dobro a tvorivosť v človeku a prispievať k rozvoju vzdelanosti, vedy, kultúry a zdravia pre blaho celej spoločnosti, a tým prispievať k rozvoju vedomostnej spoločnosti. Napĺňanie tohto poslania je predmetom hlavnej činnosti vysokých škôl.
                 Práve s ohľadom na vyššie uvedené skutočnosti, ako aj oficiálne udávané poslanie Katedry politológie Trenčianskej univerzity Alexandra Dubčeka v Trenčíne, ktorej cieľom ma byť rozvoj kritického myslenia s rešpektovaním hodnotovej plurality  veríme, že aktivistu a dokumentaristu Rudolfa Vaského, a novinára Martina Daňa nebudete zbytočne diskriminovať, a umožníte im, aby za štandardných podmienok zrealizovali priamo v priestoroch vysokej školy pre študentov vzdelávaciu výstavu fotografii, spojenú s prednáškou na tému vlastizrada a genocída slovenského národa po roku 1989. 

                 Prednášku spojenú s výstavou fotografii by sme mali záujem uskutočniť vo vhodnom čase 17 októbra 2016 (v medzinárodný deň za odstránenie chudoby, ktorý vyhlásila OSN v roku 1992). "

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára