Návštevnosť

pondelok 17. októbra 2016

Pôjde obžalovaný Magát do väzenia? Médiá vraj zamlčujú fakty v jeho prospech.


Dňa 12.10. 2016 sa na Okresnom súde Čadca uskutočnil proces s Mariánom Magátom, ktorý sa mal údajne dopustiť nedovoleného ozbrojovania. Aj napriek pozornosti masmédií Magát tvrdí, že úmyselne nezverejnili niektoré fakty v jeho prospech. Keďže zámerom môjho informačného blogu je na prvom mieste šírenie pravdy, v uvedenej veci som sa rozhodol zrealizovať exkluzívny rozhovor s obžalovaným.

Pán Magát, vo Vašich statusoch ste sa vyjadrili, že média reportáž z vášho procesu účelovo zostrihali a uviedli len fakty, ktoré vašej osobe zrejme viac uškodili, ako pomohli. Prečo považujete reportáže z Vášho procesu za účelové?

 V prvom rade nepriniesli výpoveď svedkov pred súdom, kde všetci svorne tvrdili, vrátane poškodených, že žiadnu zbraň v mojich rukách nevideli a že nezačuli žiadny hlasný výstrel, keďže sa strieľalo s tlmičom a tú zbraň mal strelec a nie ja. Ten sa v konečnom dôsledku k činu priznal a má už i rozsudok. Súd mu vymeral 2 roky podmienečne. Druhá vec, ktorú média nepriniesli je, že poškodení sa ma pred súdom zastávali s tým, že keby tam nebolo mňa, tak nevedia, ako by to dopadlo. Hovorili o tom, ako som celú situáciu ukľudňoval. Poškodená Eva K.  doslova pred súdom povedala: „Ale musím sa pána Magáta zastať. Keby tam nebol, tak neviem ako by to dopadlo“.

Ako vnímate postup súdu?

Súd podľa mňa postupoval dosť neštandardne, keďže mi nemá ako dokázať úmysel sa nelegálne ozbrojiť. Nemá dôkazy, ale napriek tomu žaloba je vznesená v tomto duchu. Dokonca mi súd nariadil, aby som si miesto nálezu zbrane do budúceho pojednávania zdokumentoval sám. Orgány činné v trestnom konaní (OČTK) ani po mojej výzve nešli miesto po incidente zdokumentovať. A tak súd udelil túto povinnosť mne, obžalovanému, a to do budúceho procesu. Keby OČTK vtedy preverili miesto nálezu zbrane a zaistili stopy, tak by úmysel mohol odpadnúť už v prípravnom konaní.

Viete čitateľom rozumne vysvetliť, ako ste sa dostali k zbrani ?

Miesto, kde sa incident odohral, je známe pre lov pytliakmi, čo z časti dosvedčili i poškodení. Čo je však zaujímavé, asi 100 metrov od nálezu zbrane urobila polícia raziu nezávisle od tohto prípadu a zhabala ďalšiu ilegálnu zbraň. Teda je jasné, že v oblasti ľudia majú skutočne ilegálne držané zbrane a poľujú. Ale čo je ešte zaujímavejšie je, že pán, u ktorého tú ďalšiu zbraň našli, dirigoval políciu do ktorého domu majú ísť, aby našli strelca i zbrane.

Existujú nejaké indície, ktoré by dokázali, že zbraň bola skutočne nález a nie Vaše vlastníctvo?

V taške, ktorú som so zbraňou našiel bolo i 40 vystrelených nábojov, nábojnice, a čistiaca súprava. Teraz sa naskytuje otázka. Načo by som do lesa na chatu ťahal prázdne nábojnice a čistiacu súpravu? Navyše chýba i motív tohto činu.

Trváte teda na tom, že média s Vašim obvinením účelovo manipulujú?

Áno. Už pár týždňov pred mojim procesom nepravdivo informovali o tom, že som sa na proces nedostavil. Pritom som žiadny nemal. Ten proces mal strelec a ako pri každom procese je meno súdeného pri dverách do súdnej siene. A moje tam určite nebolo a teda vedeli, alebo si mohli domyslieť, že to nie je proces so mnou. Napriek tomu lživo informovali verejnosť. Neskôr priniesli správu, že mali nesprávne informácie z MV SR.
M. Magát pred vstupom do pojednávacej miestnosti


Nesprávne informácie z MVSR? Ako tomu majú čitatelia rozumieť?

Áno, z MV SR. Takže je jasné, že ich tam poslal niekto z ministerstva. Preto sú na súde, aby robili tlak na sudcu a ten rozhodol tak, ako si niekto praje.

Myslíte si, že je to preto, aby zmarili Vašu kandidatúru na post župana v žilinskom kraji?

Nielen to! Chcú ma úplne odstaviť. Na Slovensku som asi jediný, kto otvorene hovorí o pozadí v našej politike. Aj to je jeden z dôvodov, prečo sa ma systém snaží zbaviť a média očierňovať.


  • 1 komentár:

    1. Všetko to robia skurvený smeráci všetko je skorumpované a choré...

      OdpovedaťOdstrániť