Návštevnosť

pondelok 12. septembra 2016

Divoké rokovanie v Košiciach. Novinár Daňo skončil s rozbitým nosom

Rokovanie košického mestského zastupiteľstva o zmenách v parkovaní sa nezaobišlo bez incidentov. Na zasadnutie , ktoré sprevádzajú prísne bezpečnostné opatrenia, prišli aj viacerí nespokojní občania.  

Fotka Martina Dana.

Priebeh rokovania sprevádzali emócie, výkriky, piskot ale aj potlesk občanov.  Značný rozruch vyvolal incident novinára Martina Daňa s mestskom políciou, ktorý sa napriek obmedzeniam rozbehol bližšie k predstaviteľom mesta. 

Daňo, ktorý považuje postup mestskej polície za nezákonný, opísal incident prostredníctvom sociálnej siete nasledovne:
"Takto vyzeral utek pred policajtami, ktori branili vstupu - vraj nie som novinar! avsak nechceli povedat ako to zistili a preco iba ja! Len za to, ze som pri prichode nahlas povedal, ze Rasi je zlodej?! Takto sa selektuju novinarmi? V POLICAJTI branili nezakonne - ved bude vysetrovanie tak uvidite. Chcel som len zaujat miesto tam kde mam pravo byt - medzi novinarmi, na nikoho som neutocil ani nebil! len som volil inu cestu za mojim zakonnym pravom - byt novinar a sirit informacie tak ako mi umoznuje zakon. Nasledne ma spacifikovali policajti - nepockali kym spravim posledny krok stacil a sadnem si na svoje miesto! Namesto toho ma na poslednom kroku chytili za nohy a nechali spadnut z 2m vysky priamo na hlavu ako kus spiny .. kto vie, nabuduce ma mozno zastrelia"

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára