Návštevnosť

štvrtok 25. augusta 2016

Kontroverzná výstava v Púchove nebude, aktivista Vaský ju presunul do Trnavy

Plánovaná vzdelávacia výstava spojená s diskusiou na tému genocída slovenského národa a obete vlastizrady po roku 1989 bola v Púchove zrušená. Organizátori sú sklamaní z arogantného a netolerantného prístupu prevádzkovateľov župného domu. Pomocnú ruku im nakoniec dal primátor Trnavy.  Kontroverzný aktivista Rudolf Vaský dostal príležitosť prejaviť sa. Napriek prekážkam na ktoré narazil v Púchove, primátor Trnavy mu poskytol pomocnú ruku pri realizácii jeho netradičného vzdelávacieho projektu. Slovákom plánuje ukazovať fotografie samovrahov, pričom chce rozprávať o genocíde slovenského národa a obetiach vlastizrady po roku 1989. 


Primátora Púchova označil za popierača genocídy Slovákov
Vaský je nespokojný z prístupu vedenie mesta Púchov, zodpovedných ľudí označil za monštrá a primátora za popierača genocídy slovenského národa.
„Primátor Trnavy vojde do histórie, ako prvý, ktorý umožnil zlikvidovanie genocídy Slovákov a Čechov, on ide do histórie...a ten druhý primátor z Púchova, tak ten ide do histórie ako popierač genocídy slovenského národa, pretože to čo on urobil je zvrhnutia hodné...mal zrušiť všetky akcie, všetko mal zrušiť a postarať sa o to, aby táto výstava a prednáška spojená s ňou mohla byť realizovaná.“  vysvetlil Vaský.

Video: Trnava 2.September 2016 - pozvánka

Primátor Trnavy chce podporovať demokraciu a slobodu prejavu
V súvislosti s plánovanou vzdelávacou akciou Rudolfa Vaského uverejnil primátor Trnavy Peter Bročka  nasledujúce stanovisko:
Viacero ľudí sa pohoršovalo nad tým, prečo som nezakázal diskusiu o genocíde slovenského národa po roku 1989. Hneď ma to v hlave vrátilo o pár mesiacov späť, keď sa zase niekto iný pohoršoval nad tým, že na radnici som dal priestor pre event podporovaný americkou ambasádou s diskusiou o menšinách, resp. islame, že som povolil stretnutie ľudí v zelených tričkách na námestí, atď...
Netreba zabúdať ešte na výstavu o Ukrajine a po mojej návšteve Číny bude mať zrejme niekto problém aj s Tibetom...
"Prečo si nezakázal" a "ako si mohol povoliť" sú dve strany jednej nebezpečne drahej mince. Je kruto zarážajúce, že jedeň deň ňou rovnakým zápalom platia pravičiari, druhý deň pseudohumanisti a tretí deň ľudia, od ktorých by som to ani vôbec nečakal.
V duchu pouličnej demokracie sa vlastne všetky tábory rozhodli, že "tí druhí" sú pre nich natoľko neprijateľní, že nesmú vôbec hovoriť. Vôbec a o ničom. Ideálne, keby ani neexistovali.
Budíček ľudia! Oni existujú...
Demokracia a sloboda prejavu je okrem iného aj o tom, umožniť človeku hovoriť, až kým na danom fóre svojim názorom neprekročí zákon.
Toto je pre mňa základ. Je mi úplne jedno, či to bude najposlednejší z posledných, prezident krajiny alebo ktokoľvek medzi tým. V slobodnom kráľovskom meste mu nebudem upierať právo hovoriť. S týmto privilégiom je ale neoddeliteľne spojená jasná zodpovednosť. Zodpovednosť za to, že to, čo bude hovoriť, nebude v rozpore s ústavou a zákonmi tejto krajiny. A na to má a bude dohliadať polícia.
To, čo si občan Bročka myslí o náckoch, fašistoch, rasistoch, xenofóbnych agresoroch, popletených pseudorevolucionároch, imperiálnych mocnároch všetkých svetových strán, konšpiračných teoretikoch či neliečených schizofrenikoch je z môjho života snáď každému jasné.
Primátor Bročka žiaľ vo výkone svojej funkcie nemá nárok na privilégium rozhodovať v takýchto prípadoch na základe svojich osobných postojov a predstáv o tom, čo kto "asi" povie.
Všetci majú rovnakú štartovaciu čiaru, každý dostane šancu sa prejaviť. Niekoho čaká potlesk, niekoho piskot a niekoho asistovaný odchod na stanicu.

Pamätajte, že aj to najväčšie zlo, čo si viete predstaviť, má svoj význam. Keď žiadny iný, tak môže byť živou ukážkou toho, čo nechcem, aby vyrástlo z mojich detí.“

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára