Návštevnosť

utorok 23. augusta 2016

Harabín považuje snahy o zrušenie Kotlebovej strany za nebezpečnú politickú objednávku SMERU

Generálny prokurátor Čižnár preveruje možnosti zrušiť Kotlebovú ĽSNS, čaká na znalecký posudok a pomoc polície. Údajne ma obavy z neúspešného návrhu, ktorý by mohol mať za následok, že Kotleba získa v ďalších voľbách až o 20 percent viac hlasov. Bývalý šéf najvyššieho súdu Štefan Harabín považuje uvedené snahy Generálnej prokuratúry za amaterizmus a politicky motivované.

Po uverejnení informácie, že Generálna prokuratúra si dala vypracovať znalecký posudok s cieľom zrušiť Kotlebovú stranu sa k veci vyjadril aj Štefan Harabin. Ten Čižnárov postup označil za nebezpečný prvok, ktorý ohrozuje demokraciu.


Foto: Štefan Harabin

„Pán Čižnár povedal, že znalecký posudok dáva robiť iba preto, aby strana ĽSNS nemala v budúcich voľbách náhodou viac ako 20 % oproti doterajšiemu výsledku pokiaľ ide o parlamentné voľby. Tým pádom pán Čižnár povedal, že on vstupuje do politiky, a on robí všetko preto, aby jedna, to je jedno ktorákoľvek politická strana, lebo jedna z politických strán nemala o 25 % viacej hlasov v parlamentných voľbách ako doteraz, a preto urobí všetky kroky, aby sa tak nestalo. No toto je skutočne desivé zistenie, a má to v sebe zahrňujúci skutočne nebezpečný prvok, ktorým je to, že zajtra pán Čižnár keď budú napríklad narastať preferencie SaS dá znalecký posudok a návrh na zrušenie politickej strany SaS, lebo tá môže v budúcnosti ohrozovať v parlamentných voľbách politickú stranu SMER.“ vysvetlil svoj postoj Štefan Harabin.


 Video: Štefan Harabín- Čižnár sa už ani netají, že ako prokurátor postupuje politicky

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára