Návštevnosť

pondelok 11. júla 2016

Najvyšší súd bude rozhodovať o Mišúnovi a Potockom kvôli páleniu vlajky EU

BRATISLAVA Najvyšší súd SR v stredu 13. júla definitívne rozhodne o ďalšom osude  Mariána Mišúna a Štefana Potockého, ktorým Krajský súd v Bratislave potvrdil pôvodne udelené tresty za spálenie vlajky Európskej únie pred Bratislavským hradom. Mišún sa domáhal zrušenia rozsudku o vine, Potocký označil súdny proces za spolitizovaný.


Okresný súd pôvodne vyhodnotil prípad ako priestupok, no krajský súd mu vec vrátil. Voči rozhodnutiu totiž podal prokurátor sťažnosť, keďže spálenie vlajky na verejnosti považoval za trestný čin výtržníctva. Krajský súd následne skonštatoval, že nešlo len o bezvýznamné konanie s nepatrnou závažnosťou, preto uznesenie nižšieho súdu zrušil a prípad mu vrátil s tým, že konanie obžalovaných napĺňa základné znaky trestného činu. 

Okresný súd potom opätovne oboch obžalovaných odsúdil. Mišúnovi vymeral trest 300 eur a Potockému 500 eur. Ak by nezaplatili, hrozilo im väzenie na tri a päť mesiacov, pričom tiež dostali dvojročný zákaz pobytu v hlavnom meste.  Aj proti tomuto rozsudku sa odvolali.
Následne senát krajského súdu musel upraviť rozsudok okresného súdu. Mišúnovi zrušil trest zákazu vstupu do Bratislavy na dva roky, pretože si deň pred súdnym konaním prehlásil trvalý pobyt do Bratislavy.

Mišún verí v spravodlivý súdny proces
Tak priatelia, opätovne bude mať slovenské súdnictvo jedinečnú príležitosť ukázať svoju odbornosť a zmysel pre spravodlivosť. Už túto stredu 13.07.2016 - o 10:15 hod. Najvyšší súd SR vyhlási svoje rozhodnutie vo veci protestného pálenia vlajky EU. Som veľmi zvedavý, ako sa súd postaví k aktuálnemu vývoju v EU. Pevne verím, že sa blíži čas, keď pravda a rozum na Slovensku zvíťazia. Myslím si, že v opačnom prípade sa priamo zainteresovaní sudcovia budú už o niekoľko rokov poriadne hanbiť. napísal Mišún prostredníctvom sociálnej siete facebook. 

1 komentár:

  1. A čo s tými bastardami čo mali na tričku zosmiešnený slovenský znak ?

    OdpovedaťOdstrániť