Návštevnosť

nedeľa 31. júla 2016

Mišún už rozdáva svoj asistentský plat, podporuje najmä bojové športy

Marián Mišún, ktorý sa stal poslaneckým asistentom za Kotlebovú ĽSNS začal plniť jeden zo svojich sľubov. Väčšinu svojho platu daroval klubom bojových športov a združeniu GINN, ktorého hlavným poslaním má byť ochrana verejného záujmu, boj proti korupcii, klientelizmu, rodinkárstvu a nespravodlivosti.

Zámer vzdať sa väčšiny platu oznámil Mišún už pred konaním parlamentných volieb v marci 2016, ešte ako kandidát na poslanca NR SR za Kotlebovú ĽSNS. 

Foto: Marián Mišún poćas odovzdávania finančných darov
„Jedným z najväčších problémov súčasného Slovenska je nenažranosť finančných skupín a väčšiny štandardných politikov, ktorí nám od roku 1989 vládnu. Pohŕdam politikmi, ktorí si mnohokrát spomenú na ľudí len tesne pred voľbami. Práve preto som projekt politika pre národ, nie pre vysoké platy rozbehol okamžite po mojom menovaní za asistenta. Bez ohľadu na termín ďalších volieb, som pripravený naďalej pokračovať v rozdeľovaní väčšiny môjho asistentského platu pre rôzne pronárodné aktivity a charitatívne účely ľuďom. Práve spôsobom života chcem ľuďom ukázať, že moje politické aktivity som nikdy nerobil, ani nerobím pre peniaze.“ zdôvodnil svoje konanie Mišún.

Každý mesiac si Mišún vďaka funkcii asistenta, ktorú môže vykonávať popri zamestnaní polepší o 500 eur v hrubom. Doposiaľ finančne obdaroval organizáciu Akčná skupina VZDOR Kysuce, kluby thajského boxu Assassin GYM Bytča, Piahan Gym a združenie na ochranu verejného záujmu, boj proti korupcii, klientelizmu, rodinkárstvu a nespravodlivosti GINN.

Bojové športy považuje za prostriedok fyzického a duševného zoceľovania národa

„Pri prerozdeľovaní peňazí chcem uprednostňovať najmä organizácie, ktoré sa zaoberajú tréningami bojových športov a brannými aktivitami. V súčasnej neistej dobe, najmä s ohľadom na bezpečnostnú situáciu vo svete ich považujem za vhodný prostriedok fyzického a duševného zoceľovania národa.“ dodal.

Video: Martin Daňo a Marián Mišún pri odovzdávaní finančného príspevku pre združenie GINN

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára