Návštevnosť

streda 27. júla 2016

Kotlebovci sa mobilizujú proti pochodu géjov a lezbičiek

Bratislava sa zrejme stane dejiskom boja nacionalistov s LGBTI ľuďmi, ktorí sa v sobotu 30. júla chystajú pochodovať za svoje práva. Centrom diania bude opätovne Hviezdoslavovo námestie, kde sa o 13:00 začne pochod s názvom Dúhový PRIDE Bratislava 2016. V poradí šiesty ročník podujatia sa koná pod záštitou slovenského predsedníctva v Rade Európskej únie, pričom ho organizujú občianske združenia Queer Leaders Forum, Iniciatíva Inakosť a Nomantinels.

Už tento víkend sa uskutoční v Bratislave ďalší Dúhový PRIDE, kde sa stúpenci LGBTI komunity chystajú oslavovať svoju hrdosť. Na Dúhový pochod do Bratislavy sa chystá široké spektrum ľudí: nacionalisti, kresťania, konzervatívci, gejovia, lesby, bisexuáli, transrodoví a intersexuálni ľudia a množstvo policajtov.


Chcú nadviazať na myšlienku podobných sprievodov vo celom svete
LGBTI komunita, ktorá sa prostredníctvom facebooku zvoláva do hlavného mesta uverejnila nasledujúce stanovisko:
„V roku 2016 sa bude konať už 6. ročník tradičného festivalu Dúhový PRIDE Bratislava. Nadväzuje tak na myšlienku podobných sprievodov po celom svete, že všetci ľudia sú si rovní bez ohľadu na ich sexuálnu orientáciu alebo rodovú identitu. Je farebnou prechádzkou po Bratislave, počas ktorej sa k LGBTI ľuďom pridávajú ich rodiny, priatelia, kolegovia a známi, aby ukázali, že ide o úplne bežných ľudí na Slovensku, ktorí chcú mať rovnakú šancu ako všetci ostatní udržať si zdravie, ísť si za šťastím, zarobiť si na živobytie, byť v bezpečí vo svojej krajine a starať sa o tých, ktorých milujú.
K hlavným cieľom PRIDE preto patrí:
1. Zviditeľnenie komunity LGBTI ľudí (lesieb, gejov, bisexuálnych, transrodových a intersexuálnych ľudí), ktorí chcú mať rovnakú príležitosť na šťastný život ako všetci ostatní.
2. Upozornenie na prekážky, ktoré LGBTI ľudia zažívajú a ponúknuť riešenia.
3. Uzákonenie partnerských zväzkov ľudí rovnakého pohlavia, aby mohli žiť svoj život dôstojne, bezpečne a v núdzi sa o seba navzájom postarať.“

Video: Dúhový pride -  04.06.2011  Bratislava

Kotlebovci označili akciu za pochod úchylákov
„V sobotu 30. júla 2016 sa ulicami Bratislavy opäť chystajú pochodovať homosexuáli a úchyláci, aby verejne propagovali zvrátené a choré pudy. Nie sú to žiadni slušní, utiahnutí homosexuáli, ktorých možno poznáte vo svojom okolí - tí sa na takéto akcie pretŕčať nechodia. Ľudia podporujúci túto akciu neznášajú Boha, milujú rozvrat a vítajú všetko, čo ničí našu civilizáciu. Ich akciu podporujú všetky zahraničné mimovládky a množstvo západných ambasád. Musíme sa im postaviť a ukázať im, že nesúhlasíme s rozmachom ich zvrátenej ideológie na Slovensku!

Príďte vyjadriť svoj odpor voči snahám homosexuálnej loby ovplyvňovať dianie na Slovensku! Využite svoje Ústavou SR garantované práva. Stretneme o 12:00 hod. pred hlavnou železničnou stanicou v Bratislave, odkiaľ sa spoločne v súlade so slobodou pohybu presunieme na vhodné miesto s cieľom vyjadriť svoj odpor.“ vyzývajú ľudí prostredníctvom internetu prívrženci Mariana Kotlebu.

Odkaz na udalosť- Protest proti pochodu úchylákov v Bratislave- https://www.facebook.com/events/157906877951051/permalink/158595257882213/

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára