Návštevnosť

pondelok 6. júna 2016

Mesto Bratislava nemôže zakázať protest proti imigračnej politike EU

Slovenská polícia musí byť koncom mesiaca pripravená na zvýšené bezpečnostné opatrenia. Centrum Bratislavy totiž môžu opätovne paralyzovať masové protestné pochody. V sobotu 25. júna 2016 sa v hlavnom meste uskutoční niekoľko zhromaždení a podujatí. 

Popri korunovačných slávnostiach, ciklystického preteku a protestného pochodu proti likvidácii Európy sa na rovnaký deň mobilizujú do Bratislavy aj odporcovia rasizmu a fašizmu.
Odkaz na protest- TU- https://www.facebook.com/events/1551578371810568/


Spoluorganizátor korunovačných slávností má obavy o pokojný priebeh podujatia. Počas minuloročného protestu proti islamizácii Európy, ktorý sa konal 20. Júna v Bratislave, došlo za nevyjasnených okolnosti k zrušeniu cyklistických pretekov. Polícia vtedy pre podozrenie z výtržníctva či poškodzovania cudzej veci zadržala 140 ľudí.


Napriek bezpečnostným rizikám pochod zakázať nemôžu

Podľa hovorkyne Starého Mesta Nory Gubkovej , súčasná legislatíva neumožňuje zrušiť podobné zhromaždenie. „Nás najviac mrzí, že my sa ako mestská časť nemôžeme úplne vymedziť a povedať, že extrémizmus v Starom Meste nechceme,“ uviedla Gubková po minuloročnom protestnom pochode v rozhovore pre Aktuality.sk.

Bratislava bez náckov opäť v akcii

Na pochod s názvom Antifašistická mobilizácia zvoláva ľudí takzvaná iniciatíva Bratislava bez náckov, ktorej najznámejšou tvárou je aktivista Robert Mihály. Usporiadatelia  protirasistického protestu na jednej zo svojich stránok píšu " 25. júna 2016 sa Bratislavou chystajú pochodovať fašisti a neonacisti. Pod rúškou demonštrácie za ochranu Európy chcú organizátori, medzi ktorými sú poprední predstavitelia slovenskej neonacistickej scény, opäť rozpútavať nenávistné nálady v našej spoločnosti. Pri obdobnom pochode pred rokom totiž dokázali, že ich jedinými argumentmi sú päste a hádzanie kameňov do arabskej rodiny.
Bratislava sa však nebojí! Voláme do ulíc nášho mesta všetkých priateľov slobody a antifašizmu.
Stretneme sa na antifašistickom zhromaždení o 15.00 hod. na Námestí SNP v Bratislave. Pretože je našou povinnosťou ozvať sa proti fašistickej ideológii kdekoľvek a kedykoľvek. Fašizmus nikdy nezvíťazí!".

5 komentárov:

 1. Prosim o serioznejsie pisanie: ciklystického !!!!
  Ja som proti nasiliu a agresii.
  Zdá sa mi že antifašisti boli agresivnejsi.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. máš pravdu, antifašisti sa zmenili na chuligánov a svoje pochybné správanie ospravedlňujú "antifašizmom":)

   Odstrániť
  2. Krátky slovník slovenského jazyka
   cyklistický príd. m.: c. úbor, c-é preteky;
   c. chodník vyhradený iba pre cyklistov

   Odstrániť
 2. "odporcovia rasizmu a fašizmu"...hadám len nemyslia hnutie Antifa, tí sú všetko možné len nie antifašisti :)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Treťosektoroví demokrati by si zaslúžili takú riadnu medzi oči, aby pochopili, že hlavu majú na rozmýšľanie a nie na čiapku. Antifa, ktorá je financovaná židovskými lobby tu ide robiť poriadky, konečne by sa malo s nimi urobiť razantný poriadok pre kľud v spoločnosti :-/

  OdpovedaťOdstrániť