Návštevnosť

piatok 20. mája 2016

Kotlebove hliadky podporila aj Akčná skupina VZDOR


Dobrovoľné hliadky, ktoré zaviedol Marian Kotleba, ako reakciu na brutálny útok na mladú študentku, podporili aj nacionalisti z Akčnej skupiny VZDOR. Počas hliadkovania údajne vôbec nestretli policajtov.


Foto: Hliadka Akčnej skupiny VZDOR počas hliadky na železnici

Dňa 18. mája 2016 sa dobrovoľníci za Akčnej skupiny VZDOR zapojili do hliadkovej činnosti vo vlakoch, ktoré sú hodnotené ako rizikové a na ktorých malo v minulosti dochádzať k obťažovaniu a fyzickým útokom zo strany neprispôsobivých. Napriek tvrdeniu vedenia PZ SR, že situáciu majú pod kontrolou, aktivisti upozorňujú na žalostnú frekvenciu policajných hliadok na trase Poprad - Kežmarok - Stará Ľubovňa. "Počas našej hliadky, ktorá trvala 12 hodín, sme nestretli ani jedného policajta a to aj napriek tomu, že v týchto dňoch sú vyplácané sociálne dávky."

 Vo svojom stanovisku na sociálnej sieti sa taktiež zmienili o pozitívnom prístupe cestujúcich a vlakového personálu na ich prítomnosť. "Väčšina cestujúcich, ale aj zamestnancov železníc hodnotili našu prítomnosť veľmi pozitívne. Vďaka rešpektu asociálov pred našou hliadkou nedošlo v žiadnom vlaku k obťažovaniu cestujúcich, ani k spáchaniu iných, obvyklých priestupkov alebo trestných činov."

Video z hliadkovania  Akčnej skupiny VZDOR 

                                         


Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára