Návštevnosť

sobota 19. marca 2016

Kotlebu podporil aj český kontroverzný politik

Marianovi Kotlebovi vyjadril podporu český politik, predseda DSSS Tomáš Vandas. S Marianom Kotlebom ich spája nielen osobné priateľstvo, ale aj osud ich strán.

Predseda strany DSSS Vandas čelil rozpusteniu svojej strany v roku 2010. Stranu s názvom Dělnická strana (DS) Najvyšší súd ČR rozpustil z dôvodu potláčania demokracie a údajným ovládaním strany militantnými rasistami. T. Vandas všetky obvinenia rázne poprel a po rozpustení DS založil stranu DSSS.
M. Kotleba a T. Vandas


Podobnej situácii čelil v roku 2006 aj Marian Kotleba. Jeho stranu Slovenská pospolitosť - Národná strana Najvyšší súd SR rozpustil. Dôvodom bola politická činnosť v rozpore s Ústavou SR.
V oboch prípadoch rozpustenia strán sa jednalo o historicky prvé prípady v Čechách a na Slovensku, kedy Najvyšší sud rozpustil politickú stranu.

Čaká Českú republiku politický prevrat?

Výsledky volieb na Slovensku spôsobil rozruch aj u českých susedov. Môžu sa takzvaní štandardní českí politici obávať podobného šoku, aké zažilo Slovensko? Pokiaľ sa T. Vandasovi a jeho DSSS podarí zopakovať úspech M. Kotlebu a jeho ĽS - NS, môžeme očakávať nový vietor aj na českej politickej scéne.

Vyjadrenie Tomáša Vandasa k úspechu ĽS - NS:

"V souvislosti s úspěchem Mariana Kotleby a jeho Lidové strany Naše Slovensko (ĽSNS) v parlamentních volbách se okamžitě rozhořely diskuse, jak se mohlo něco takového v demokracii stát. Myšleno něco tak strašného, nebezpečného, odstrašujícího.

Vládnoucí establishment na Slovensku je v šoku. V České republice zase zavládla v nejvyšších patrech obava, co kdyby tady taky… K tomu se v obou státech vyjadřují intelektuální kruhy, „lidskoprávní“ aktivisté a různé zprofanované figurky, které hovoří o nástupu fašismu, diktatury, hrozbě pro celé Slovensko. Prostě mediální masáž podobná té, jak ji známe u nás v případě dělnické strany.

Současně s tím se objevují zprávy, že lidé na Slovensku požadují zákaz Kotlebovy strany. Houfně prý píší na ministerstvo vnitra, aby v této záležitosti konalo. Pomineme-li skutečnost, že ĽSNS volilo před dvě stě tisíc občanů(!), je zajímavé to zaklínadlo lidem. Je to oblíbený imaginární pojem. Lidé si přejí, lidé se dožadují…I u nás to z historie známe. Lidé se dožadovali popravy Milady Horákové, psali dopisy atd.

Vládnoucí garnitura se lidem ráda zaštiťuje, aby dala svému konání punc oprávněnosti. A tak, pokud se na scéně objeví nebezpečný protivník, který by mohl narušit rozkrádání, korupci a viníky postavit před soud, povolá se „lid“ na obranu tzv. demokracie. Ale nemám o osud ĽSNS obavy. Koneckonců, po rozpuštění Dělnické strany jsme si také poradili."
  
Mgr. Tomáš Vandas, předseda DSSS1 komentár:

  1. Volby na Slovensku pohledem České Aktuality.
    https://www.youtube.com/watch?v=gclXDDV8XCo

    OdpovedaťOdstrániť