Návštevnosť

štvrtok 3. marca 2016

Kotleba na sociálnej sieti, silnejší ako parlamentné strany!

Strana banskobystrického župana Mariana Kotlebu môže po parlamentných voľbách poriadne zamiešať politické karty. S veľkou pravdepodobnosťou má šancu skončiť v aj parlamente.

Podľa nedávno zrealizovaných simulovaných volieb na stredných školách a internetových prieskumov si práve Kotleba udržiava vysokú podporu mladých ľudí. Len na sociálnej sieti facebook ma osobný Kotlebov profil 56.324 priaznivcov, teda viac ako dosiahli Procházka, Sulík, Lipšic alebo Monika Flašíková-Beňová.


Z pôvodne neškodného študentského projektu Facebook sa postupne vyvinul vysoko účinný nástroj politického boja. Väčšina slovenských politikov si to plne uvedomuje, a pravidelne zverejňujú svoje názory s cieľom zapáčiť sa voličom. Kotleba však v porovnaní s ostatnými politikmi na sociálnej sieti exceluje. So svojou stranou (Kotleba- ĽSNS) dosiahol druhý najväčší počet fanúšikov (viac ako 71-tisíc). Prvenstvo si však naďalej udržiava strana SaS (vyše 111-tisíc).

Z verejne dostupných údajov vyplýva, že štandardné politické strany môžu Kotlebovú popularitu na sociálnej sieti iba závidieť. Napriek tomu, že ich predstavitelia sedia v národnej rade, s výnimkou Sulíkovej SaS nedokázali internetovú komunitu osloviť.

Porovnanie počtov fanúšikov štandardných politických strán so stranou Mariana Kotlebu  na Facebooku k 4.3.2016
1. SaS: 111.108
2. Kotleba- ĽSNS: 71.062
3. SMER-SD: 30.365  
4. SNS: 28.273  
5. SIEŤ: 23.597  
6. KDH: 9.270  

4 komentáre:

 1. Chlapci, nejako ste vynechali Sme rodina - 53 000 fans na stranke a vyse 60 000 fans na stranke Borisa Kollára....

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Peter Pčolinksý ten rozbíjač protestov Gorila z vnútra práve urobil obrovskú chybu !
  ľudia šírte to všade !!!
  http://lipsic.net/historky-z-politickeho-podsvetia/item/140-peter-pcolinsky-z-lovca-goril-krajniakov-casnik

  OdpovedaťOdstrániť
 3. mne tu vychádza jednoznačne Kotleba

  OdpovedaťOdstrániť