Návštevnosť

pondelok 1. februára 2016

Transparency International: Najtransparentnejší samosprávny kraj je pod Kotlebovym vedením

Napriek tomu, že vzťah Mariana Kotlebu k zahraničným mimovládnym organizáciám nie je práve pozitívny, Transparency International už druhýkrát po sebe označila Banskobystrický samosprávny kraj  za najtransparentnejší  na Slovensku. 


Foto: Marian Kotleba počas jednej z tlačových konferencii 
 Banskobystrický samosprávny kraj bol vyhodnotený ako najtransparentnejší na Slovensku.
V súvislosti s pozitívnym hodnotením Transparency International uverejnila strana Kotleba- ĽSNS nasledujúce stanovisko: 
„Vedenie Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) je z médií aj z radov laickej verejnosti často neoprávnene kritizované za to, že na voľné pracovné pozície na úrade dosadzuje ľudí po politickej, alebo rodinnej línii. Tento dojem vznikol zrejme v dôsledku prvotných výmen zamestnancov po nástupe nového vedenia. Tu však treba úprimne a na rovinu priznať, že k istým personálnym výmenám jednoducho muselo prísť, nakoľko množstvo z bývalých zamestnancov úradu bolo zapletených v rôznych pochybných kšeftoch a bolo by naozaj nelogické „chovať si zmiju na hrudi“ a čakať, kým nespraví nejaký ďalší podvod.
Aby sme tieto fámy uviedli na pravú mieru, rozhodli sme sa cez oficiálne žiadosti o sprístupnenie informácií zistiť, akým spôsobom obsadzujú voľné pracovné pozície iné samosprávne kraje. Konkrétne sme sa zaujímali o to, či úrady zverejňujú inzeráty o voľných pracovných miestach aj mimo oficiálnych úradných násteniek (tie  sleduje totiž len veľmi malá časť občanov, čiže sotva sa to dá nazvať skutočným zverejnením inzerátu). Zverejnením pracovnej ponuky máme na mysli predovšetkým inzerciu v médiách, alebo na webových portáloch ako profesia.sk, kariéra.sk, atď., na ktorých si hľadá prácu takmer každý, kto si prácu naozaj chce nájsť. Krajské úrady prijímali v roku 2015 desiatky nových zamestnancov, to je prirodzená fluktuácia. Avšak inzeráty k daným pracovným miestam by ste hľadali márne. Najviac inzerátov by ste našli práve z Úradu BBSK. Väčšina iných krajských úradov dokázala nájsť nových zamestnancov aj bez inzerátov. Ako? Môžeme len hádať“

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára