Návštevnosť

utorok 16. februára 2016

Mišún chce reorganizovať už aj policajný zbor a armádu

Známy občiansky aktivista Marián Mišún, ktorý v meste Púchov  odhalil protizákonné zásady výberových konaní mestskej polície sa s blížiacimi parlamentnými voľbami opäť hlási o slovo.  Po  svojich radikálnych plánoch reorganizovať púchovskú mestskú políciu, chce uskutočniť veľkú reformu policajného zboru a armády. Mladým ľuďom sľubuje prácu a objektívne prijímacie konania bez korupcie, rodinkárstva a známostí.
Marián Mišún mal už ako mestský policajt veľmi blízko k policajnému zboru . Jeho súkromné aktivity ho nakoniec stáli uniformu.
Mišún by údajne vysokú mieru korupcie a rodinkárstva vo verejnej správe odstránil legislatívnymi úpravami. Svoje revolučné plány uverejnil po vyhlásení výberového konania primátorom mesta Púchov na obsadenie dvoch miest príslušníkov Mestskej polície v zmysle nových zásad.   "Takže v našom meste sme už dosiahli malú zmenu k lepšiemu! Prokuratúra mi dala za pravdu, v Púchove už nemôže dochádzať k protekčnému a protizákonnému zamestnávaniu mestských policajtov bez výberového konania. Aj keď by to ešte chcelo v Púchove malé kozmetické úpravy vo fungovaní, garantujem vám, že pokiaľ budeme spoločne s mojimi ľuďmi úspešní, tak aj policajný zbor, armáda a celá štátna správa zažijú veľkú revolúciu. Presadím, aby každý schopný mladý človek s adekvátnym vzdelaním sa mohol na základe objektívnych kritérií dostať do verejnej, respektíve štátnej správy. Nebudeme tolerovať žiadne rodinkárstvo a známosti. Pokiaľ chceme, aby Slovensko fungovalo a prosperovalo, najmä do silových zložiek musia preniknúť aj skutoční vlastenci, ktorých konanie vedú ideály. Upravíme zákon o štátnej službe, ako aj zákon o štátnej službe príslušníkov Policajného zboru, Slovenskej informačnej služby, Zboru väzenskej a justičnej stráže Slovenskej republiky a Železničnej polície, ktoré umožňujú zamestnávať v dočasnej štátnej službe osoby bez výberového konania, alebo zamietnuť žiadosť uchádzača o prijatie do služobného pomeru bez zdôvodnenia."  napísal Mišún prostredníctvom sociálnej siete facebook. 
 Video: Údajne brutálny zákrok psychicky labilného policajta na Mariána Mišúna

    

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára