Návštevnosť

utorok 2. februára 2016

Exkluzívny rozhovor s Mariánom Magátom!

A-SPRAVODAJSTVO vám prináša rozhovor s Mariánom Magátom, kandidátom za poslanca do NR SR za stranu Kotleba - ĽSNS. Líder iniciatívy Akční vlastenci pre naše Slovensko rozpráva nielen o svojej politickej vízii, ale aj o kontroverzných pracovných táboroch.

Na národnej scéne sa pohybuješ už dlhšiu dobu. Čo ťa viedlo k tomu, aby si sa začal politicky angažovať?

 Celková situácia nie len na Slovensku, ale aj vo svete. Ľudia si neuvedomujú, že krajinu neriadia politici, ale tí, čo ich dosadili. Práve títo oligarchovia robia rozhodnutia, nie naši politici. Pekne to vidno napríklad i na prisťahovaleckom probléme, keď politici nerešpektujú názor ľudí a Európu zaplavujú ľudským odpadom, pretože tam hore si to niekto želá a má to naplniť isté ciele, o ktorých hovoril i Kalergy, zakladateľ Paneurópskej únie, ktorá bola v roku 1933 zakázaná práve  preto, že ich cieľom bolo Európu a jej národy úplne zničiť.

Čo je podľa teba najväčším problémom na Slovensku?

 Najväčší problém na Slovensku je neochota ľudí a hlavne mladých ľudí porozumieť politike a systému, ktorý všetko riadi. Sú absolútne apatickí a pohltení materializmom. Duchovné hodnoty, a teraz nemyslím náboženstvo, sú im absolútne cudzie. Vidia len peniaze a zábavu. Žiadna zodpovednosť voči svojmu okoliu a svojim ľuďom. Keby boli ľudia zodpovední, tak dnes neriešime otázku úpadku.

Ako by si tento problém odstránil?
 
V prvom rade je potrebné ľudí donútiť zodpovednosti k svojím ľuďom a okoliu. Myslím teraz na politickej úrovni. Na to by slúžili inštitúcie ,ako napríklad pracovné tábory. Je škoda, že sa od tohto výchovného prostriedku upustilo. Politici nemajú strach a to je chyba. Smejú sa do očí ľudu a ten to toleruje, pretože nevie bojovať. Národ doslova stratil "gule" , mal by si ich znovu našiť na "vagínu" . Pracovné tábory by boli pravdaže zariadené na vysokom stupni štandardu. Bola by tam zabezpečená najlepšia lekárska starostlivosť, aby nebodaj nejaký skorumpovaný politik neochorel a nemohol do práce. Každému politikovi by sa vypočítala škoda, ktorú spôsobil spoločnosti a túto by splácal. Hodinová mzda by bola priemer v národnom hospodárstve a od jej výšky by sa odvíjalo, koľko bude musieť pracovať. Pri raste úrovne by rástla i hodinová mzda a teda by bola šanca, že to splatí skôr. Majetok by prepadol na splatenie dlhov a bol by verejne dražený. I toto urýchli splatenie škôd. Aj keby mali robiť do 80 rokov a len zametať chodníky v takom pokročilom veku, každý bude na to pamätať, že tu sa národ okrádať nebude!
 
 
                                                  Vyjadrenie ku kauze pracovné tábory
 

Médiami si často označovaný ako neonacista a extrémista, čo však v dnešnej dobe nie je už nič výnimočným. Ako to vidíš ty? Kto je Marián Magát?

 Som v provom rade racionalista, teda neverím všetkému, čo vidím v TV alebo čítam v knihách.
 Overujem si informácie a hľadám protiargumenty a iné zdroje. Som nekonzumný tip človeka, teda nie som zaťažený na peniaze. Zaujíma ma duchovno. Často ma síce označujú za neonacistu, ale to je blbosť, pretože nacizmus, či neonacizmus neexistuje. Je to len pojem pre odstrašenie obyvateľstva od ľudí, ktorí majú potencionálne riešenie. Nehovorím teraz o tých, ktorí zbijú cigána a na druhý deň sa o nich píše ako o neonacistoch. Hovorím o ľuďoch, ktorí majú potencionálne riešenia na úrovni politickej. Média nacizmus definujú ako rasovú nenávisť, ale pritom to bol ekonomický koncept bezúročnej ekonomiky, ktorý v skutočnosti ani o rasovej nadradenosti nehlásal. Hovoril len o rasových rozdieloch a s tým sa plne stotožňujem. Sme rozdielní. Tak to je dobre a tak to treba zachovať. Nevidím na tom nič extrémisticke, práve naopak, je to úplne prirodzené.

 Tvoje vyhlásenia o A. Hitlerovi vyvolali vlnu pohoršenia. Myslíš si s odstupom času, že takéto vyjadrenia boli potrebné?

 V prvom rade si treba uvedomiť, že dejiny píšu víťazi. Porazeného sa nikto na jeho verziu nepýta. To,  čo som v minulosti napísal sa odvíjalo vždy od historických skutočností, ktoré si v dnešnej dobe môže každý dohľadať. Ja tvrdím len to, že vojna bola najväčším ekonomickým konfliktom a nie nejaká vyhladzovacia, alebo rasová vojna. A za tým si stojím. Kto pozná pozadie ekonomického konceptu a tlaky oligarchie na nemeckú ekonomiku v tej dobe mi musí dať za pravdu. Či to bolo potrebné? Asi áno, pretože presne to, čo sa dialo v rokoch 1918-1933 dokonale odzrkadľuje dnešnú dobu. Deje sa to, čo sa dialo po celej Európe v tých rokoch. Od ekonomického kolapsu, vplyvu Paneurópskej únie, vplyvu oligarchie a svetového židovstva, vplyvu bánk atď. Upozorňujem ľudí i na to, že podobní "tyrani" ako bol Hitler je aj Bašár al-Assad, Mahmúd Ahmadínežad , bol i Muammar Kaddáfi a Saddám Husajn. Títo štátnici mali jedno spoločné. Nepotrebovali dolár k fungovaniu ekonomiky, ako hlavnú a rezervnú menu a nepotrebovali banky a ich úroky. Nepotrebovali pôžičky od MMF a iných pochybných spolkov a boli verejne vykresľovaní ako tyrani. Pritom demokracia a ich pochybní vodcovia schytali za najväčšie vyvražďovanie v dejinách ľudstva Nobelové ceny za mier. Toto  je choré a tu treba hľadať spojitosť . Keď je človek už takto blízko, tak vidí za oponu. I preto som asi neonacista, ako to média zvyknú rozmazávať.
M. Magát na protestnom zhromaždení

Ako vidíš situáciu na národnej scéne?
 
Nie je tu vôľa na skutočné spájanie, každý chce byť vodca. Ja som sa nikdy o vodcovstvo nesnažil a preto som i na kandidátke ďaleko za stredom. Chcem pomôcť veci. Vodcu si ľudia musia zvoliť sami, nikto sa tým nesmie titulovať sám. To by bol už vrchol egoizmu. Ale scéna potrebuje vodcu a potrebuje schopného vodcu, ktorý vyzdvihne osobnosti, ktorými sa obklopí a bude ich tolerovať ako partnerov a vážiť si ich.

 Kandiduješ ako poslanec do NR SR za stranu Kotleba - ĽSNS. Aká je tvoja politická vízia. Čo chceš ľuďom ponúknuť?

 Princípy racionálneho života. Teda bezúročná ekonomika, vlastný zmenný systém, vlastná mena, suverenita... Skrátka všetko to, čo je prirodzené a chýba tu.
 
Ako chceš svoje sľuby splniť? Ponúkaš reálne riešenie konkrétnych problémov?

 Sľuby sa plnia len vtedy, ak národ pomôže pri ich plnení. Sám to nikdy nezvládnem. Národ musí otvoriť myseľ a oslobodiť sa od konzumu. Len ak začne národ zmýšľať ako jeden celok a myslieť rovnako, prestane si hádzať polená pod nohy. Pokiaľ národ nezačne fungovať ako jeden žijúci organizmus a vlastné ego a túžbu po blahobyte neodloží bokom, tak tu lepšie nikdy nebude. Ak sa darí spoločnosti, tak sa darí i jednotlivcovi. To musí človek pochopiť. Na tomto princípe fungujú skutočne prosperujúce spoločnosti. Individualizmus v tak zložitom zriadení ako štát nefunguje. Individualitu však potrebujú vodcovské osobnosti s víziou, ktoré s ucelenou myšlienkou dokážu správne skoordinovať dav.

1 komentár: