Návštevnosť

pondelok 11. januára 2016

Marian Kotleba vysvetlil skutočné dôvody pre nomináciu Jána Cupera

Politická strana Kotleba- Ľudová strana naše Slovensko nominovala do marcových parlamentných volieb aj jedného z hlavných tvorcov samostatnej Slovenskej republiky Jána Cupera. Napriek tomu, že bol jedným z najvýraznejších predstaviteľov HZDS, Marian Kolteba v tom problém nevidí.  Osobne ho považuje za odborníka bez korupčných a privatizačných škandálov.
Foto: Marian Kotleba a Ján Cuper
Prostredníctvom sociálnej siete facebook bolo na stránke propagujúcej aktivity Mariana Kotlebu uverejnené nasledujúce stanovisko:
„Priatelia, vzhľadom k množstvu otázok ohľadne nominovania doc. JUDr. Jána Cupera, CSc. na kandidátnu listinu Ľudovej strany Naše Slovensko by som rád vysvetlil dôvody, ktoré nás viedli k jeho nominácii. Možno o tom ani neviete, ale doc. Ján Cuper:
1. Bol od počiatku zástancom osamostatnenia Slovenskej republiky, pričom dnes sú v politike mnohí z tých, ktorí samostatnú Slovenskú republiku ani nechceli!
2. Podieľal sa na tvorbe prvej Ústavy SR v procese osamostatnenia Slovenskej republiky.
3. Nemá žiadny korupčný ani privatizačný škandál.
4. Je renomovaný právnik a odborník na ústavné a správne právo. Ako docent práva pôsobí na 2 štátnych univerzitách.
5. Tvrdo vystupoval proti diskriminácii domácich investorov. Odmietal, aby sa slovenský majetok rozdával do zahraničia a aby sa zo Slovenska stala "banánová republika".
6. Očakávame, že vládna moc urobí pred voľbami všetko preto, aby Ľudovú stranu Naše Slovensko zdiskreditovala. Nevylučujeme ani snahy o rozpustenie strany a súdne procesy pred Najvyšším súdom SR. A keďže som už raz bol účastníkom konania na Najvyššom súde SR tak viem, že pri podobných procesoch sa dá spoliehať len na skúsených právnikov.
7. Kandidatúra doc. Cupera zjavne nie je po chuti zarytým nepriateľom všetkého slovenského! Po zverejnení jeho kandidatúry za ĽS Naše Slovensko bol zo strany mimovládnych organizácií vyvíjaný nátlak na vedenie Univerzity Komenského, aby s doc. Cuperom okamžite ukončili pracovný pomer.“

Nomináciu zdôvodnil aj počas diskusnej relácie v rádiu Frontinus

Dôvody Cuperovej nominácie tiež Kotleba vysvetlil v nedeľňajšom vysielaní rádia Frontinus, ktoré šíri svoj signál v Žiline, Čadci a Martine. Celý záznam z rozhovoru si môžete vypočuť – TU-


2 komentáre:

  1. Jednoznačné vyjadrenie ing. Kotlebu o doc. J. Cuperovi je jedoznačné a správne, môj hlas dostane.

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Renomovaný právnik a odborník na ústavné a správne právo a tiež docent práva Ján Cuper nemal v rámci jeho možností dopustiť za Mečiarovej vlády korupčný, ani privatizačný škandál. Hlavne v oblasti legislatívnej nemal dopustiť mečiarovské odlúčenie právnej subjektivity Fondu národného majetku SR od vlády SR a od štátu, čo najviac umožnilo tie korupčné a privatizačné škandály. Ale keďže ĽSNS naozaj potrebuje v jej radoch aj niekoľko renomovaných právnikov, Jána Slotu možno chápať ako menšie zlo z ostatných renomovaných právnikov. Keby som bol Marianom Kotlebom, akože nie som, osobne by som si angažoval podobných právnikov Tóthovcov, Fogašovcov, Cuperovcov a iných, len ako osobných poradcov a "dvorných" právnikov strany, čo aj tak prináša určitú neistotu medzi voličov ĽSNS.

    OdpovedaťOdstrániť