Návštevnosť

pondelok 28. decembra 2015

Známy aktivista Rudolf Vaský varuje Slovákov pred falošnou politikou Igora Matoviča

V nedeľu 27. decembra bola  odvysielaná ďalšia časť satirickej komediálnej show Takže tak o všetkom s Rudolfom Vaským a Martinom Daňom. Hlavnými témami boli nespravodlivé súdnictvo a parlamentné voľby 2016. 
Foto: Rudolf Vaský počas spoločného rozhovoru so Štefanom Potockým
Politická strana OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO - NOVA) údajne slúži na nekalé získavanie peňazí. Známy aktivista a bývalý predseda Hnutia Tretia Cesta Rudolf Vasky počas živého vysielania satirickej komediálnej show opakovane varoval slovenských voličov pred falošnou politikou Igora Matoviča. Stranu OĽANO prirovnal k dojnej krave, ktorej hlavnou úlohou je získanie štátneho príspevku.
Video: Zostrih komediálnej show Takže tak 27.12.2015

Kto je Rudolf Vaský?

Rudolf Vaský odišiel do USA v roku 1969 keď mal 18 rokov. Po páde socializmu a návrate na Slovensko založil v roku 1998 vlastnú politickú stranu s názvom Hnutie Tretej Cesty. Jeho prvým straníckym opatrením bolo, pokúsiť sa vytvoriť neskorumpovateľnú politickú stranu, postavenú výlučne na sile myšlienky a nie na sile peňazí. Hneď od začiatku svojej politickej kariéry sa preto rozhodol neprijímať od nikoho žiadne finančné a sponzorské dary, ani členské príspevky. V roku 1998 v predvolebnej debate vysielanej slovenskou televíziou varoval Slovákov, že unáhlený vstúp do štruktúr EÚ je idiotina a kriminálne šialenstvo. Po štyridsiatich rokoch v novembri roku 2009 si založil blog na Hospodárskych novinách, kde sa začal zviditeľňovať cez svoje písanie. Jedným z jeho oficiálne prezentovaných politických zámerov je obnova Československa, a následné vyhlásenie všetkého konania politikov po roku 1989 za nezákonné a neplatné. Vaský tvrdí, že  ho inšpirovala obnova Československa po roku 1945. I keď v parlamentných voľbách 2016 nekandiduje, podporuje štyroch nezávislých kandidátov z Kotlebovej- ĽSNS. Popritom ale svojich priaznivcov vyzýva, aby nevolili priamo osobu Mariana Kotlebu.

Rudolf Vaský- Predvolebná diskusia v r. 1998


2 komentáre:

  1. Takto by mala vyzerať novinarcina. Žiadne podsuvanie myšlienok, len čisté fakty. Palec hore

    OdpovedaťOdstrániť