Návštevnosť

nedeľa 13. decembra 2015

Ďalšie prekvapenie internetového prieskumu, Kotleba opäť v parlamente

Aktuálne internetové prieskumy naznačujú, že Kotlebová ĽSNS si naďalej udržiava vysokú podporu slovenských voličov. Podľa najväčšej  internetovej ankety uverejnenej denníkom SME, kontroverzný župan Marian Kotleba by mohol získať až 8 % hlasov. 

Marcové voľby môžu niektorým Slovákom priniesť  poriadny šok. Najväčším   prekvapením internetových prieskumov začína byť politická strana Mariana Kotlebu ĽSNS, ktorej kandidáti môžu onedlho sedieť v parlamente. Podľa veľkej volebnej ankety denníka SME, ktorej sa zúčastnilo viac ako 20 000 respondentov je podpora LSNS na úrovni 8 %.


Denník SME sa v ankete pýtal nasledujúce otázky “ Parlamentné voľby budú na Slovensku 5. marca. Pôjdete voliť? A koho? zapojte sa do volebnej ankety sme.sk."

Drastický rast preferencií Mariana Kotlebu v internetovom  zrejme zapríčinili viaceré korupčné kauzy strany SMER-SD, ako aj nejednotnosť a neschopnosť opozície ponúknuť voličom alternatívne riešenia dlhodobých ekonomických a sociálnych problémov. 

Internetové prieskumy nie sú najpresnejšie, no netreba ich podceňovať

Aktuálne šokujúce výsledky vyplývajúce z internetových volebných prieskumov zrejme najvýraznejšie ovplyvnil fakt, že internetové hlasovanie dnes v dostatočnej miere nevyužívajú práve dôchodcovia, ktorí sú kľúčoví voliči strany SMER-SD.   

2 komentáre: