Návštevnosť

piatok 13. novembra 2015

Kotlebovcom zakázali protirómsky protest, obracajú sa so žalobou na súd

Na východnom Slovensku v obci Smolník sa chystalo stretnutie prívržencov Mariana Kotlebu, ktorí chceli protestovať proti kriminalite Rómov. Starosta obce Radoslav Dlugoš (SIEŤ) stretnutie nacionalistov zakázal. 

Foto: Marian Kotleba v čele protirómskeho pochodu v Brezne  
14. novembra 2015 sa mal v obci Smolník(okres Gelnica) uskutočniť protest proti údajnému cigánskemu extrémizmu na východnom Slovensku. Malo ísť o reakciu na nedávne zločiny rómskych kriminálnikov v tejto obci, ktorí v mesiaci október tohto roku brutálne zbili a okradli dve staršie ženy. Jedna z napadnutých žien, dôchodkiňa († 84) následkom spôsobených poranení podľahla. Páchateľmi mali byť dvaja 17 a 18 roční Rómovia. V uverejnenej pozvánke na sociálnej sieti organizátori vyzývali Slovákov, aby sa neprizerali sa na vyčíňanie cigánskych extrémistov "na našich matkách a starých matkách".

Protestné zhromaždenie dostalo od starostu stopku,  ĽS - Naše Slovensko chystá žalobu

V súvislosti so zákazom uskutočniť protestné zhromaždenie bolo na webovej stránke Ľudovej strany NAŠE SLOVENSKO uverejnené nasledujúce stanovisko:

"Protest sa túto sobotu napokon nebude konať! Starosta Smolníka Radoslav Dlugoš (strana Sieť) zhromaždenie zakázal z dôvodu, že mal na ňom vystúpiť predseda ĽS - Naše Slovensko a banskobystrický župan Marian Kotleba! Toto nedemokratické rozhodnutie, popierajúce ústavou garantovanú slobodu zhromažďovania, urobil práve v predvečer 17. novembra – Dňa boja za slobodu a demokraciu! Vzhľadom na to, že rozhodnutie starostu Dlugoša sa zakladá len na jeho chorých domnienkach a špekuláciách a je absolútne protiprávne, obrátime sa so žalobou na súd a protest uskutočníme v náhradnom termíne, ktorý vám v čas oznámime! O prípade vás budeme priebežne informovať."

1 komentár:

  1. Budem fonetický: Vládne strany, ktorých časťou bola aj Sieť sú posraté pred samostatnou opozičnou stranou ĽSNS a pologramotní starostovia zvolení za Smer sú už vopred predposratí, keď čo len počujú zmienku o ĽSNS.Raz darmo, Hranol má mimoriadne "inteligentných" vazalov na miestach "richtárov" aj tých najmenších obcí.

    OdpovedaťOdstrániť