Návštevnosť

streda 18. novembra 2015

Bývalé firmy prezidenta Kisku údajne zavádzali spotrebiteľov, dostali pokuty

Podľa investigatívneho žurnalistu Martina Daňa, slovenský prezident Andrej Kiska mal v minulosti zarábať nekalým spôsobom. Šokujúcu informáciu o podnikateľských aktivitách slovenského prezidenta uverejnila prostredníctvom sociálnej site facebook organizácia GINN, ktorá vystupuje ako združenie na ochranu verejného záujmu, boj proti korupcii, klientelizmu a rodinkárstvu a nespravodlivosti. 

Fotka používateľa Andrej Kiska.
Bývalé pôžičkové spoločnosti prezidenta Kisku, ktorý sa preslávil najme ako úspešný finančník a spoluzakladateľ charitatívnej neziskovej organizácie DOBRÝ ANJEL údajne klamali spotrebiteľov. V roku 1996 tiež založil splátkové spoločnosti Triangel a Quatro, ktoré v nasledujúcich rokoch spolu s bratom aj viedol.
Pokuty za úžernícke praktiky bývalých prezidentových firiem?
„GINN získal niekoľko rozhodnutí Najvyššieho súdu SR, ktorými potvrdil pokuty pre pôžičkové spoločnosti, medzi ktorými figuruje aj spoločnosť, ktorú zastupoval Prezident SR - Andrej Kiska. Zvláštna je hlavne skutočnosť, že tieto pokuty boli opakované - teda opakovane sa preukázalo, že klamú spotrebiteľov a používajú nekalé obchodné praktiky, hlavne účtovaním úžerníckych úrokov.Prečo po opakovanom trestne (pokute) nebola definitívne pozastavená činnosť firmy, ktorá sa tak dopúšťala recidívy na občanoch Slovenska? Prečo štát neochránil občana?! Aká je pravda o predstieranej charite? Exkluzívne odhalenia vám prinesie portál GINN.PRESS.“ uvádza vo svojom príspevku na sociálnej sieti investigatívny novinár Martin Daňo.
Fotka používateľa GINN.

1 komentár:

  1. Môžem len potvrdiť tieto praktiky. Zobral som si nerezový riad za 3. 360 SKK a zaplatil som 6.600 SKK, takže 100% úroky, preto som ho nevolil a tvrdím, že bol a je to úžerník. Najhoršie je to, že zapredáva náš štát a toto už niesu srandy. Podľa môjho názoru to je ulistný zapredanec a čím skôr ho zastavíme, týmto bude lepšie pre tento štát a občanov !!!

    OdpovedaťOdstrániť