Návštevnosť

nedeľa 11. októbra 2015

Košice zažijú celonárodný protest proti imigrantom.

Po protestoch, ktoré sa uskutočnili v Bratislave a Malackách sa organizátori rozhodli presunúť svoje aktivity na východ Slovenska. Očakávajú niekoľko tisíc nespokojných demonštrantov. Polícia už prijala bezpečnostné opatrenia.

17.10. sa v Košiciach uskutoční v poradí tretí celonárodný protest proti islamizácii Európy s názvom Spoločne za Slovensko- STOP ilsamizacii Európy - Košice.


Celonárodné protesty v Bratislave a Malackách podporilo niekoľko tisíc demonštrantov. Organizátori v Košiciach očakávajú, že počet zúčastnených bude vysoký. "Na sociálnej sieti účasť potvrdilo vyše 1200 ľudí a očakávame, že toto číslo bude ďalej rásť. S organizačným tímom podnikneme všetky kroky, aby sme zabezpečili bezpečný priebeh akcie", povedal jeden z organizátorov Jozef Koňa.

Protest sa začína o 15:00 v Košiciach pred Hlavnou železničnou stanicou. Internetom už koluje videopozvánka.

Organizátori vyzývajú ľudí, aby verejne odmietli diktát Bruselu a stým spojené kvóty na prerozdelenie utečencov do Európy. Dôraz kladú najmä na jednotu národa.

Ústredná postava celonárodných protestov proti príchodu utečencov Lukáš Kopáč dodal: "Nemá cenu hrať sa na vlastnom piesočku. Európa momentálne čelí javom, ktoré budú mať historický dopad aj na Slovensko. Aj keď sa R. Fico stavia do pozície ochrancu národa a preberá rétoriku ľudí, o ktorých ešte nedávno tvrdil, že sú neonacisti, skutočnú zmenu na Slovensku si musíme vybojovať my. Skutočná moc v štáte pochádza od občanov a nie od kresťana s červenou hviezdou na čele."


V Košiciach bude zbierka aj pre utečencov.
Lukáš Kopáč taktiež avizoval, že v Košiciach prebehne zbierka pre pomoc utečencom. "Nakoľko nás médiá označujú za nenávistných rasistov, rozhodol som sa v spolupráci so Slovenským hnutím obrody a Akčnou skupinou VZDOR Kysuce zorganizovať v Košiciach aj jednorazovú akciu na pomoc utečencom. Každý, kto má záujem môže priniesť vrchnáky z PET fliaš. Vyzbierané vrchnáky následne odovzdáme kaviarenským organizáciám ako Bratislava bez náckov a Výzva k ľudskosti. Dúfam, že za vrchnáčiky dokážu pomôcť čo najviac utečencom presne tak, ako pomohli slovenským deťom a invalidom. Zároveň ľudí vyzveme, aby podporili slovenské rodiny jednorazovým finančným príspevkom."
 Vyzbieraná suma poputuje výlučne pre sociálne slabé slovenské rodiny s deťmi. "Celková suma bude rozdelená medzi dva projekty. SHO vo svojom projekte Staráme sa a Akčná skupina VZDOR s projektom Slovák Slovákovi pomôžu tým, na ktorých štát kašle a miesto toho vyhadzuje peniaze na utečencov a asociálov v osadách", zdôraznil Lukáš Kopáč

Protest opätovne podporili národné strany a organizácie.
Košický protest sa bude zrejme opätovne niesť v duchu národnej spolupatričnosti. Účasť ohlásili združenia, ktoré si v minulosti nevedeli prísť na meno.

"Teší ma, že účasť potvrdili takmer všetky národné združenia a strany a tým tak ukázali, že škriepky a nezhody musia ísť v týchto rozhodujúcich chvíľach bokom", dodal J. Koňa.
 Na proteste ohlásili účasť združenia a strany ako SHO, Akčná skupina VZDOR, ĽSNS, PaS, CESTA, SĽS a ďalšie. Akciu taktiež podporujú občianski a národní aktivisti z celého Slovenska.

Organizátori vyzývajú na spoluprácu všetkých občanov Slovenska.

Odkaz na udalosť: https://www.facebook.com/events/888187054608561/

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára